با این کار سپاهان پرسپولیس را خلع سلاح می کند

با این کار سپاهان پرسپولیس را خلع سلاح می کند

در هر لیگ، تیم‌های بزرگ‌تر معمولا بازیکنان برتر تیم‌های کوچک‌تر را جذب می‌کنند، اما بایرن بازیکنان خود را از تمام تیم‌های کوچک‌تر اروپا می‌خرد، نه فقط لیگ خودش. از طرفی آنها فقط در زمان نیاز بازیکن می خرند نه هر بازیکنی که در تیم دیگری بدرخشد. البته بایرن مونیخ این هنر را دارد که همیشه نه تنها تیم خود را تقویت کند بلکه با خریدهای خود تیم حریف را نیز ضعیف کند. به این ترتیب او همیشه مهره های خوب آنها را برای خود می گیرد!

تنها در دهه گذشته، بایرن متس هوملز، ماریو گوتسه و روبرت لواندوفسکی را از دورتموند، ماریو گومز از اشتوتگارت، مانوئل نویر از شالکه و ماریو مانژوکیچ را از ولفسبورگ خریداری کرده است. لیست ادامه دارد. در بسیاری از این موارد، اگر نگوییم همه، تیمی که بازیکن را می فروشد در همان فصل در فرم خوبی بوده است. با این حساب، بایرن واقعاً مشتاق جذب بازیکنان خود نبوده است. جالب اینجاست که حتی نیروی مطرح فوتبال آلمان و رقیب دیرینه بایرن دورتموند نیز نتوانست در برابر این حرکت باواریایی ها مقاومت کند. این بدان معناست که بایرن علاوه بر تسلط بر بوندسلیگا، بازار نقل و انتقالات داخلی آلمان را نیز در اختیار دارد.

این روزها فوتبال در تمام دنیا یکسان است. این بدان معنا نیست که بایرن کار اشتباهی انجام می دهد. طبیعی است که آنها فقط به منافع خود توجه کنند. در مثال هیچ استدلالی وجود ندارد. سیاست سپاهان در این فصل به نظر تا حدودی شبیه بایرن است! نمونه بارز آن خرید عیسی آل کثیر، مهاجم تاثیرگذار و برترین گلزن پرسپولیس است.

  حمایت از کمیته کمک به دو میلیون و 500 هزار بیمار در کشور

توجه داشته باشید که سپاهان در حال حاضر شهریار مقانلو، رضا شکاری، کاوه رضایی را در اختیار دارد و رضا اسدی نیز که فصل گذشته 11 تیم بود به خط حمله تراکتورسازی تبریز پیوسته است.

به زبان ساده تر، عیسی آل کثیر پنجمین مهاجم سپاهان است و شاید در نگاه اول یک خرید اضافی یا تکمیل کننده به نظر برسد اما…

آل کثیر 33 ساله یک گلزن متخصص در بازی های بزرگ است که گل هایش همیشه برای پرسپولیس موفقیت به همراه داشته است. سپاهانی ها به خوبی می دانند که گل ال کثیر در ال کلاسیکو چگونه آنها را از قهرمانی در ال کلاسیکو دور کرد. همچنین اصفهانی ها که هفته گذشته قهرمانی را به پرسپولیس واگذار کردند، می دانند که گل آل کثیر در دربی برگشت مقابل استقلال چگونه راه را برای قهرمانی شاگردان یحیی گل محمدی هموار کرد!

بنابراین خرید عیسی آل کثیر خریدی سیاسی برای جذب ستاره پرسپولیس و جلوگیری از گلزنی این مهاجم خوزستانی برای تیم تهرانی به نظر می رسد. سیاستی که تا حد زیادی با سیاست بایرن در این سال ها همخوانی دارد!

دیدگاهتان را بنویسید