بحث در مورد انتخابات 96 همچنان داغ است

بحث در مورد انتخابات 96 همچنان داغ است

پرونده شکایت قالیباف از اسحاق جهانگیری به دادسرا بازگردانده شد. این آخرین خبری است که جهانگیری درباره این پرونده داده است و هنوز مشخص نیست که تیم رسانه ای قالیباف با چه دیدگاهی در خصوص برخورد قانونی با جهانگیری برای حامیان اصولگرایان و ادعای تلاش معاون اول رئیس جمهور سابق اینگونه هیاهو به راه انداخته است. با قالیباف سکوت کردند.

البته در سال قبل از انتخابات، مانورهای رسانه ای غیرعادی نیست، مبنای اصولگرایان هم همین است و به نظر می رسد تیم رسانه ای کلیباف که همچنان از مناظره های انتخابات ریاست جمهوری با نیم نگاهی لذت می برند. در مورد انتخابات پارلمانی، تصمیم گرفته اند از سال 1996 به تعداد مناظرات روی بیاورند. هم برای حذف شرکت کننده احتمالی از میدان و هم برای جبران وقایع مناظره ها. اما همین خبر باعث شده تا چندین بار مناظره ها بازخوانی شود و سوالات بی پاسخ جهانگیری و روحانی درباره قالیباف مطرح شود.

حال اسحاق جهانگیری معاون اول دولت دوازدهم در گفت و گو با مدآرا درباره آخرین وضعیت شکایت قالیباف از وی گفت: شکایت قالیباف از بنده به دادسرا بازگردانده شد. وی در پاسخ به اینکه آیا تکلیف پرونده مشخص است یا خیر؟ وی خاطرنشان کرد: خیر، هنوز تکلیف پرونده شکایت قالیباف از من مشخص نشده است. چندی پیش خبری مبنی بر شکایت قالیباف از جهانگیری به دلیل مناظره های انتخاباتی سال 1395 در رسانه ها منتشر شد که در توضیح این خبر آمده بود محمد باکر قالیباف رئیس مجلس یازدهم از اسحاق جهانگیری معاون اول مجلس شکایت کرده است. حسن روحانی در دادگاه البته این خبر با توئیت محمد سعید احدیان، دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس مطرح شد؛ او نوشت: اسفندماه سال گذشته در دادسرا یک محکومیت صادر شد و سپس گزارش‌هایی مبنی بر رضایت آغاز شد و تنها شرط این بود که آقای کلیباف به طور رسمی اشتباه را بپذیرد. در حالی که آقایان به دنبال رضایت هستند، تیم رسانه ای آنها عملیات روانی را برای تأثیرگذاری بر تصمیم دادگاه آغاز کرده است.

  علت تیراندازی صبح امروز در میدان ونک چه بود؟

در پی این توییت، یک منبع آگاه نزدیک به اسحاق جهانگیری این ادعاها را تکذیب کرد. این منبع آگاه به «انتخ» گفت: آقای جهانگیری هیچ گونه مسئولیت اجرایی رسمی و غیررسمی ندارد و طبیعی است که ادعای وجود تیم رسانه ای خارج از واقعیت باشد. در مورد شکایت آقای کلیباف از آقای جهانگیری، به دلیل عدم تناسب موضوع با شرایط سخت کشور و زندگی سخت مردم، از ابتدا ترجیح دادند موضوع شکایت را میانجیگری نکنند و ترجیح دادند. به صورت قانونی پیگیری شود. وی افزود: با آن اعتبار، ادعای مشاور رئیس مجلس مبنی بر پیگیری «شکایت شخصی» در رسانه ها و تلاش برای کسب رضایت صحت ندارد. طرح شکایت در شرایط کنونی و اصرار آقای کلیباف و اطرافیان برای افزایش شاکیان و متهمان به قدری دور از مصالح عمومی است که ورود هرگونه مصلحت به این موضوع و اجتناب از ادامه کار موجب می شود. وارونه تعبیر شود و منتسب به اعزام نمایندگان برای جلب رضایت این منبع آگاه تاکید کرد: هیچ نماینده ای از سوی آقای جهانگیری به قصد جلب رضایت تعیین نشده و منصوب نخواهد شد. اتفاقاً آقای جهانگیری از حضور ایشان در صحن استقبال کرد، آن هم به استناد درخواست آقای کلیباف که مورد توجه ویژه افکار عمومی است برای روشن شدن برخی مسائل دوران تصدی ایشان.

اسحاق جهانگیری در جلسه یاد یاران هشتم اردیبهشت ماه جاری در پاسخ به سوالی درباره شکایت آقای کلیباف گفت: این رفتار یکی از شوخی های زمان ماست که یک نامزد انتخاباتی. به دلیل مسائل مطرح شده در مناظره ها، نامزد دیگری را انتخاب می کند و گلایه دارد که مردم این مناظره ها را شنیده اند و خودشان قضاوت می کنند. وی در ادامه افزود: در انتخابات 1395 به طرق مختلف مسائل شخصی یا مسائلی را که در حیطه مسئولیت مستقیم من نبود زیر سوال برد. در پاسخ سوالات متعددی در مورد موضوعاتی که در آن زمان و شاید الان در افکار عمومی مطرح بود، مانند املاک نجومی، نحوه واگذاری سهام شهرداری در بانک سرمایه و… مطرح کردم، اما ایشان پاسخی به این سوالات ندادند. واضح است که او مرد مسئول نیست. در حالی که مسئولان جمهوری اسلامی باید بدانند که بدون استثنا باید پاسخگوی افکار عمومی باشند. اگر مسئولی آمادگی و تمایلی به پاسخگویی به افکار عمومی ندارد، بهتر است به مسئولیت هایی که مهم ترین ویژگی آن پاسخگویی است، نپردازد.

  بهاره افشاری و شوی جنجالی پایش! + عکس

دیدگاهتان را بنویسید