بخشنامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز ابلاغ شد


ساعت: 18:30
تاریخ انتشار: ۱۳۰۱/۰۶/۲۱
کد خبر: 1896958

بخشنامه 12 ماده ای ترویج نماز از سوی وزیر آموزش و پرورش به مدیران کل و روسای ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش ابلاغ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ با توجه به اجرای مصوبه سند تحول بنیادین و اجرای برنامه های سند تحول دولت و همچنین تفاهم نامه منعقده با ستاد اقامه نماز کشور در راستای پیش بینی بازگشایی مدارس و تقویت و تقویت توسعه فرهنگ نماز به عنوان یکی از مهمترین اولویت های آموزش و پرورش و در سال تحصیلی 1402-1401 بخشنامه ترویج فرهنگ نماز توسط یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران ابلاغ شد.

وزیر آموزش و پرورش در این بخشنامه انتظارات مدیران کل به عنوان رئیس ستاد اقامه نماز استان را برای تحقق هر چه بیشتر منویات مقام معظم رهبری و اجرای طرح کلی تقویت و تعمیق فرهنگ نماز در مراکز آموزشی و آموزشی

وی در این بخشنامه بر تشکیل منظم هیأت های اقامه نماز در استان و مناطق به منظور اجرای مفاد شورای عالی توسعه و ترویج فرهنگ نماز و همچنین انجام اقدامات لازم برای اقامه نماز مشترک تاکید کرد. در مدارس کشور در ایام شرعی با رعایت رهنمودهای بهداشتی بر فعال شدن اتاق فکر مدارس و استفاده از فرصت های ایجاد شده در شبکه دانش آموزان شاد تاکید کرد.

گزیده ائمه جماعت توانا و مجرب و مسلط به فضای مجازی و سواد رسانه ای در تمامی مدارس اعم از مذهبی و فرهنگی برای اقامه نماز جماعت و انتقال و نشر معارف دینی، زنگ نماز را در متن برنامه روزانه رسمی مدارس همه تعریف می کند. برگزاری دوره ها و سطوح آموزشی به مدت 30 دقیقه و جذب و هدایت خیرین به ساخت و تجهیز نمازخانه و سایر فعالیت ها برای توسعه فرهنگ نماز در مدارس از جمله مواردی است که در این بخشنامه به آن اشاره شده است.

  ادامه اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان

در ادامه این بخشنامه وزیر آموزش و پرورش خواستار توجه ویژه مدیران مدارس به اجرای برنامه های نماز و تمهیدات لازم برای حضور داوطلبانه حداکثری همکاران و دانش آموزان در نماز جمعی و بهره وری معنوی و مشارکت اولیای دانش آموزان در روند برگزاری نماز شد. بهبود برنامه های نماز .

با تاکید بر اجرای طرح پیوند نماز، خانه، مدرسه و مسجد و برگزاری دوره آموزشی و توانمندسازی مدیران مدارس، معلمان و مدارس، تعامل پویا، سازنده و موثر بین مدارس، مساجد و خانواده ها و جامعه محلی را در نظر دارد. مربیان خانواده با موضوع مهارت های دعوت به نماز دانش آموزان و ارائه آموزش های لازم برای تشویق و تشویق دانش آموزان و اولیای آنان مطابق با اجرای راهکارهای طرح جامع تقویت و تعمیق فرهنگ نماز در آموزش و پرورش و مراکز آموزشی و تفاهم نامه بین وزارت آموزش و پرورش و ستاد مرکزی اقامه نماز.

با پرهیز از هرگونه تغییر کاربری نمازخانه در مدارس و مراکز دارالقرآن و اجرای باشکوه طرح اقامه نماز، نور چشمان در سال تحصیلی جدید با اجرای فعالیت های فرآیند محور آموزش عملی نماز، جشن قدر تکلیف آشنایی با تقلید و قدرت و به ویژه اجلاس نماز دانش آموزی با حضور استانداری و ستاد اقامه نماز استان از مواردی است که در این بخشنامه به آن اشاره شده است.

دیدگاهتان را بنویسید