برای در امان بودن از گزش پشه آئدس چکار کنیم؟/ شلوارک پوشیدن در امارات ممنوع +ویدئو

رئیس سازمان خدمات آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرگزاری موج:

رئیس سازمان آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت راه های محافظت از خود در برابر نیش پشه آئدس را تشریح کرد.دکتر فرشید رضایی رئیس دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار اجتماعی آژانس اطلاعات وزارت امور خارجه با توجه پشه آئدس تصریح کرد: مسافرانی که به امارات، کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و سایر کشورهایی که این بیماری بومی است مانند پاکستان و آسیای جنوب شرقی باید اطلاعات لازم را داشته باشند. تب دنگی و یک پشه Aedes داشته باشید تا در سفر به این کشورها توسط پشه آلوده گزیده نشوید.

وی افزود: از جمله کارهایی که در این زمینه باید انجام شود، پوشیدن لباس های آستین بلند، شلوار و جوراب بلند و عدم خروج از هتل در ساعات اوج مصرف است.

رضایی ساعات و ساعات اوج فعالیت این پشه را ساعات اولیه طلوع آفتاب و آخرین ساعات روز قبل از غروب خورشید عنوان کرد و افزود: پس از غروب آفتاب گزش به صفر یا بسیار کمتر می شود زیرا این نوع پشه فقط نیش می زند. در طول روز.

رئیس اداره آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: زمانی که فرد توسط این پشه گزیده می‌شود علائم بعد از چند روز ظاهر می‌شود، اما بین 50 تا 80 درصد افراد در صورت تب، بدون علامت هستند و به طور خفیف مبتلا می‌شوند. ، علائم تب به مدت دو تا هفت روز را دارد که ممکن است استامینوفن و مایعات فراوان مصرف کند.

بیشتر بخوانید:

اینفوگرافیک/ شیوع تب دنگی در ایران

وی با بیان اینکه فرد مبتلا باید علائم هشداردهنده این بیماری را بداند، تصریح کرد: اگر پس از گذشت یکی دو روز علائم تب، استفراغ و درد شکم افزایش یافت، به این معناست که فرد به شدت مبتلا شده و باید به پزشک مراجعه کند. مداخله پزشک شدت بیماری را تا 10 برابر کاهش می دهد.

رضایی با بیان اینکه اپیدمی این بیماری در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: مردم در سفر به کشورهای مبتلا به این بیماری به مراقبت از خود توجه ویژه ای داشته باشند.آیا این خبر مفید بود؟