بررسی امنیت کمپ های ترک اعتیاد در کرمانشاه در دستور کار قرار گرفت

دادستان کرمانشاه تاکید کرد:

بنا بر اعلام دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، انجام بازرسی مستمر از کمپ های ترک اعتیاد در استان به منظور بررسی وضعیت امنیت و پیشگیری از بروز حادثه در دستور کار قرار گرفت.به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، حمیدرضا کریمی صبح شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به لزوم بررسی وضعیت کمپ‌های ترک اعتیاد در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در این راستا به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه در کمپ‌های ترک اعتیاد و بروزرسانی امکانات تصمیمات و دستورالعمل‌هایی اتخاذ شده است.

وی افزود: به این منظور، اداره کل بهزیستی استان مکلف است وضعیت تمام کمپ‌های ترک اعتیاد استان را از نظر رعایت موارد ایمنی، داشتن سیستم‌های اطفای حریق و …بازدید داشته باشد.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طی این بازدیدها که باید به شکل مستمر تداوم پیدا کند، مسائل ایمنی مختلف همچون فرسوده نبودن ساختمان، وضعیت اطفای حریق، عدم وجود خطرات محیطی، متناسب بودن فضای فیزیکی نسبت به تعداد مددجویان و… مورد بررسی ویژه قرار گیرد تا از بروز مشکلات بعدی پیشگیری به عمل آید.

کریمی تصریح کرد: نماینده بهزیستی استان به همراه نماینده دادستان در بازدید از تمام کمپ‌های ترک اعتیاد استان الزامات مرتبط با حفظ سلامت و تأمین امنیت جانی مددجویان از طریق موازین بهداشتی و فنی مهندسی را مورد توجه جدی قرار دهند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ کرامت و منزلت مددجویان، تاکید کرد: هرگونه رفتارهای تحقیر کننده و تهدید آمیز و نیز اعمال خشونت در حق مددجویان از طریق معاونت عامه دادسرای عمومی و انقلاب استان پیگرد قانونی به همراه خواهد داشت.

دادستان کرمانشاه بیان کرد: همچنین دستگاه‌های ذیربط باید در اسرع وقت لیست کمپ‌های غیرمجاز سطح استان را احصا و جهت پلمب به شعب تخصصی جهت پیگرد قانونی ارجاع داده شوند.

کریمی در ادامه به مشکلات مالی بسیاری از کمپ‌های ترک اعتیاد در استان اشاره کرد و گفت: در این راستا از اداره کل بهزیستی استان می‌خواهیم که به منظور ارائه خدمات بهتر به مددجویان اقدام لازم در راستای پرداخت تسهیلات به مدیران این کمپ‌ها اجرایی شود.

وی تاکید کرد: از طرفی، از آنجایی که اکثر کمپ‌های ترک اعتیاد در فضاهای اجاره‌ای هستند، لذا اتحادیه مشاوران املاک استان باید به تمامی بنگاه‌های معاملات ملکی ابلاغ کند که با استعلام از اداره کل بهزیستی تنها به کمپ‌های دارای مجوز ملک اجاره دهد و در غیر این صورت برخورد قضائی صورت می‌گیرد.
آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید