بررسی برای روشن شدن همه ابعاد اتفاق ناهنجار در پردیس بین الملل کیش ادامه دارد

اما بررسی برای روشن شدن همه ابعاد موضوع و برخورد قانونی با همه متخلفان ادامه دارد.

براساس این گزارش، پیرو اتفاقات ناهنجاری که در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف افتاد سخنگوی وزارت علوم شب گذشته نیز درتوییتی اعلام کرد:

پیرو اتفاقات ناهنجاری که در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان پردیس کیش دانشگاه صنعتی شریف افتاده است، وزیر علوم دستور پیگیری و بررسی و اعلام نتیجه ظرف ۴۸ ساعت صادر کرد. با متخلفین در هر سطحی برخورد قانونی و جدی انجام خواهد شد.

دانشگاه صنعتی شریف نیز صبح امروز در اطلاعیه ای اعلام کرد: مراسم دانش‌آموختگی ۸۱ نفر از دانشجویان پردیس بین‌الملل دانشگاه صنعتی شریف در جزیره کیش، روز پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲، برگزار شد.

متأسفانه، در بخش پایانی مراسم، هنگام اهدای جوایز و گرفتن عکس دسته‌جمعی، مواردی از عدم رعایت شئونات و قوانین مشاهده شد که در شأن خانواده بزرگ دانشگاه صنعتی شریف نبود و منجر به امتناع رئیس و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه از مشارکت در اهدای بخشی از جوایز و ترک سالن همایش از سوی رئیس دانشگاه شد.

دانشگاه صنعتی شریف، ضمن محکوم‌کردن ناهنجاری اتفاق‌ افتاده در آن مراسم و عذرخواهی از خانواده معظم شهدا و ایثارگران و همه دلسوزان جمهوری اسلامی ایران، اهتمام مسئولین دانشگاه به برخورد جدی با مسببین این رخداد و افرادی که در این زمینه قصور یا تقصیری داشته‌اند را در اسرع وقت اعلام می‌نماید.»

سپس دانشگاه صنعتی شریف استعفای رییس پردیس بین‌المللی کیش این دانشگاه با توجه به حواشی مراسم فارغ‌التحصیلی در این پردیس را اعلام کرد.

دکتر علی سلک غفاری رییس سابق پردیس بین‌المللی کیش در متن نامه استعفای خود خطاب به رییس دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرده بود: «ضمن اظهار تأسف از عدم رعایت مقررات و شئونات دانشگاهی برخی از دانش‌آموختگان این پردیس، ضمن عدم تأیید این رفتار خارج از عرف، به‌منظور صیانت از ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ شأن دانشگاه صنعتی شریف، ادامه مسئولیت به‌عنوان رییس پردیس بین‌الملل شریف کیش را به صلاح نمی‌دانم و بدینوسیله استعفای خود را به آن مقام و هیات امنای پردیس بین‌الملل شریف کیش تقدیم می‌دارم.»

رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز با صدور حکمی دکتر رضا یوسفی را به عنوان سرپرست پردیس بین الملل شریف کیش منصوب کرد در متن انتصاب دکتر یوسفی آمده است: احتراماً، با عنایت به تعهد و تجارب جنابعالی، به موجب این حکم، از تاریخ ۱۴۰۲.۰۸.۲۶ به‌عنوان سرپرست پردیس بین‌الملل شریف کیش منصوب می‌شوید. رجاء واثق دارد که با توکل به خداوند سبحان و برنامه‌ریزی مناسب، تعالی علمی و فرهنگی آن پردیس را شاهد باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید