برنامه ریزی برای احیای 6000 بلوک بسته و نیمه بسته در سال 1401


ساعت: 23:53
تاریخ انتشار: 14/01/01
کد خبر: 1840710

در جلسه نهضت احیای واحدهای اقتصادی با حضور معاون اول رئیس جمهور عنوان شد: 12 هزار میلیارد تن تسهیلات برای احیای 6 هزار واحد اقتصادی خرد، کوچک، متوسط ​​و بزرگ در نظر گرفته شد. 1401.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ محمد محبر معاون اول رئیس جمهور ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه نهضت احیای واحدهای اقتصادی با حضور رئیس کل بانک مرکزی و روسای برخی بانک های موجود با اشاره به اینکه برخی واحدها و کارگاه های تولیدی در سال های اخیر سال‌ها به دلیل بی‌ثباتی شاخص‌های کلان اقتصادی با چالش یا تعطیلی مواجه شدند، وی گفت: بانک‌های عامل عامل می‌توانند با واگذاری مالکیت به وعده‌های دولت برای افزایش اشتغال و همچنین تامین مالی و حمایت از مشاغل راکد و نیمه راکد با کمک احیاگران عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: سریع ترین و کم سرمایه ترین راه برای ایجاد اشتغال در کشور کمک به شرکت های تعطیل و نیمه تعطیل برای راه اندازی مجدد با سرمایه در گردش، رفع موانع و همچنین ارائه تسهیلات بانکی است.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اولویت بنگاه های اقتصادی در نهضت احیای واحدهای اقتصادی، افزود: بنگاه های صادرات محور و همچنین مرتبط با کالاهای راهبردی مانند حبوبات، کالاهای اساسی و فناورانه باید در اولویت پاسخگویی به منطقه و منطقه باشند. چالش های جهانی «کشور نباید در این زمینه ها واردات داشته باشد.

مخبر با اشاره به نامزدی سال نو با عنوان «تولید; «دانش‌سازی، اشتغال‌زایی» توسط مقام معظم رهبری افزود: احیای واحدهای دانش‌بنیان و دانش‌بنیان تعطیل و نیمه تعطیل و حمایت و حمایت از پردیس‌های علم و فناوری باید در اولویت بعدی اقتصاد باشد. جنبش احیای واحدها.

  سوپراستارهای تاریخ مصرف گذشته بار دیگر با توهم به دنبال افتخار هستند

وی از دبیر نهضت واحدهای اقتصادی خواست با بررسی و طبقه بندی موانع و ارائه راهکارها با همکاری بانک ها و نهادهای حمایتی، برنامه مدونی برای احیای حداقل 6000 واحد تعطیل و نیمه تعطیل در سال 1401 تهیه کنند.

در این جلسه سید امیرحسین مدنی دبیر نهضت احیای واحدهای اقتصادی با ارائه گزارشی از پیشرفت فعالیت واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل اعلام کرد: بررسی ها و مشاهدات حاکی از آن است که 45 هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل تاکنون شناسایی شده است که از این تعداد 33 هزار واحد غیرفعال و 11 هزار واحد نیمه فعال کمتر از 50 درصد فعالیت دارند.

وی ادامه داد: امسال 460 واحد با کمک احیای مجموعه ها مقاوم سازی شده و 40 بلوک نیز در حال مقاوم سازی است.

همچنین در این جلسه خاطرنشان شد: 12 میلیارد تن منابع از منابع شش بانک عامل برای واریز وجوه احیای شش هزار واحد اقتصادی خرد، کوچک، متوسط ​​و بزرگ در سال 1401 در نظر گرفته شده بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید