برگزاری جلسه ستاد ملی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان

با رویکرد تقویت راهکارهای پیشگیری به ریاست دکتر نوروزی برگزار شد:

جلسه ستاد ملی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان به ریاست دکتر مجتبی نوروزی معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور و حضور سایر اعضای این ستاد در سالن جلسات سازمان دامپزشکی کشور برگزار گردید.


به گزارش خبرگزاری موج،  در ابتدای جلسه ستاد ملی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلونزای فوق حاد پرندگان به ریاست دکتر مجتبی نوروزی معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور ضمن خیرمقدم به میهمانان، به بیان یادی از مظلومیت مردم غزه و جنایات وحشیانه رژیم منحوس صهیونیستی پرداختند. 

معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: اهمیت این بیماری و نقش آن در امنیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و سلامت و بهداشت جامعه بسیار بالاست و سازمان‌ها و وزارتخانه‌های عضو این ستاد نسبت به ایفای نقش خود در پیشگیری و کنترل از بیماری مذکور اقدامات لازم را انجام دهند. 

دکتر نوروزی گفت : از حضور فعال تشکل‌ها در این جلسه تقدیر و تشکر میکنیم و توقع داریم تشکل‌ها اطلاع رسانی‌های تخصصی و آموزشی را با زیر مجموعه خودشان جهت پیشگیری داشته باشند. 

دکتر کرمی سرپرست دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور ضمن ارائه پاورپوینتی در این خصوص به ارائه گزارش در ارتباط با وضعیت بیماری در سال های گذشته در کشورهای دنیا و کشورهای همسایه و کانون‌های بیماری در کشورهای دنیا پرداختند و انتظارات سازمان دامپزشکی کشور از دستگاههای مسئول در ستاد ملی را تشریح کرد. 

در ادامه این جلسه،دکتر حسن نژاد معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ، سرپرست معاونت تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور، سرپرست معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات وزارت جهاد کشاورزی ، مدیرکل دامپزشکی استان تهران ،قائم مقام سازمان جهاد استان تهران، نمایندگان سازمان حفاظت محیط، موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، دبیر فدراسیون طیور ، اتحادیه مرغداران میهن، انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه و اتحادیه پرورش دهندگان مرغ گوشتی، ضمن ارائه نقطه نظرات خود، آمادگی شان را جهت همکاری با سازمان دامپزشکی کشور جهت انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترل در راستای جلوگیری از بروز و انتشار بیماری‌ها اعلام کردند.آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید