به عنوان جایگزینی برای کارت بنزین معرفی شد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: در حال اجرای فرآیند آزمایشی هستیم تا بتوانیم به جای کارت سوخت از کارت بانکی استفاده کنیم. این کار مستلزم به دست آوردن اطلاعاتی در مورد خودرو و اتصال آن به سیستم سوخت رسانی هوشمند است که برنامه ریزی شده است.

جلیل سالاری درباره جایگزینی کارت های بانکی با کارت سوخت به منظور جلوگیری از واردات چیپس کارت سوخت بدون تغییر سهمیه بنزین، گفت: در زمینه تامین چیپ های مورد نیاز تولید کارت سوخت مشکلی نداریم، اما زمانی که دولت سیزدهم شروع به کار کرد، تنها 9035 کارت مجموعه ای از توضیحات و پخش بود. در حالی که سالانه حدود یک میلیون خودرو به چرخه حمل و نقل اضافه می شود و مردم نیز نیاز به المثنی دارند، باید همیشه دو تا سه میلیون کارت خام ذخیره داشته باشیم.

مقدار زیادی کارت سوخت را در دفاتر پست واریز کنید

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه سال گذشته بیش از سه میلیون قطعه کارت سوخت تولید و به شرکت پست تحویل دادیم اما اکنون حجم زیادی کارت در اداره پست باقی مانده است، گفت: ساماندهی کارت سوخت برای مدیریت مصرف بنزین انجام می شود، نظر ما این است که علاوه بر خودروهایی که وارد چرخه می شوند، باید تعدادی خودروی فرسوده را نیز حذف کنیم. زیرا در سال 2012 حدود 19 میلیون خودرو در تردد داشتیم اما اکنون این رقم به 30 میلیون رسیده است.

سالاری با بیان اینکه این تعداد خودرو در سال نزدیک به یک میلیارد لیتر سوخت مصرف می کنند، تصریح می کند: یعنی باید تولید بنزین را روزانه سه و نیم میلیون لیتر که معادل پالایشگاهی مثل تبریز است افزایش دهیم تا کسانی که کارت سوخت فعال دارند شناسایی شوند.

وی در گفت و گوی تلویزیونی با تاکید بر اینکه در این طرح اگر فردی کارت سوخت خود را ترک کند می تواند به سامانه کارت باقی مانده در پمپ بنزین ها مراجعه کند، گفت: همچنین سیستم تعمیر و نگهداری را تقویت کرده ایم تا آسیب های سامانه سوخت کارت هوشمند کاهش یابد. خوانندگان؛ این اتفاق افتاد و حتی برای اولین بار در کشور کارتخوان ها را با کمک یک شرکت دانش بنیان بومی سازی کردیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه اطلاعات خودروها برای جایگزینی کارت های بانکی با کارت سوخت را نداریم، گفت: اطلاعات خودرو در اختیار پلیس راهور ناجا و راهور است و باید ارائه کنند. برای اینکه ما یکپارچه سازی را انجام دهیم. درست مانند آنچه در سامانه سپهتن (پایش هوشمند تردد ناوگان) برای تخصیص سهمیه سوخت با این سامانه به جای بارنامه رسمی رخ داد.

دیدگاهتان را بنویسید