به کسی رای می دهیم که دشمن از رای آوردن او ناراحت شود

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

حجت الاسلام سید کمال موسوی در مراسم اربعین شهید در خدمت مسجد اردبیل با اشاره به ویژگی های شخصیتی شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی اظهار داشت: دین شهید رئیسی مانند سیاست و سیاست او بود. مانند دین او بودند. او نه تنها عالمی پیرو سخنان حضرت علی (ع) بود، بلکه عامل بود و به گونه ای رفتار می کرد و با مردم ارتباط برقرار می کرد که امروز که سرش بر زمین است، مردم در غیاب او آتش می گیرند. .

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان اردبیل افزود: برخی آن را وسیله ای برای رسیدن به مکان و توده می دانند و از احساسات جوانان برای خود جایگاهی می خواهند. اما شهید رئیسی نمی خواست برای قدرت به مردم خدمت کند و به مشکلات مردم رسیدگی کند و به همین دلیل ما شهید رئیسی را رئیس جمهور ندیدیم و او فقط به مردم خدمت کرد.

وی در ادامه تواضع، قانون مداری، حیا را از ویژگی های اخلاقی شهید رئیسی برشمرد و گفت: شهید رئیسی و سایر شهدا پیام مهمی دارند و مژده می دهند که غم گذشته را نخورید و از آینده نترسید زیرا شهادت است. برای یک شیعه شکست محسوب می شود و این پیروزی های دنیوی نیست که او را گمراه می کند.

موسوی در ادامه خطاب به نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در انتخابات آمریکا کاندیدایی نمی شناسیم که از اسرائیل بد بگوید و از این خط قرمز خارج شود اما در انتخابات ما فیلترینگ را در اولویت قرار دادند در حالی که خود اینستاگرام. عکس های حج قاسم را منتشر می کند و اگر قرار است اعتراض کنیم باید به این مسائل اعتراض کنیم

وی با بیان اینکه شهید رئیسی هم مجری قانون بود و هم قانونمند و در کلام تناقضی وجود ندارد، تصریح کرد: این ذریه حضرت علی (ع) به آمریکا و انگلیس و فرانسه سوار نشد و مانند عربستان گاو نقد آنها شد. اینها شعار و حرف نیست بلکه واقعیت و منش شهید رئیسی است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان اردبیل رسیدگی به مردم و رسیدگی به مشکلات مردم را از دیگر ویژگی های شهید رئیسی عنوان کرد و گفت: رسیدگی به مردم پشت شیشه نیست و نباید با این چیزهای ساده مردم را فریب داد.

وی در ادامه به برخی از ویژگی های نظام فکری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی غرب اشاره کرد و تصریح کرد: وجه تمایز غرب این است که می گویند حکومت پنج درصد جهان بر 95 درصد دیگر این است که مردم از آن پیروی کنند. امیال حیوانی و لذا هر چه با هوای نفس انسان مرتبط است آن را قانون می کنند، اما در حکومت اسلام عقل و انسانیت حاکم است.

موسوی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری قبلا فرمودند، هرکس بخواهد از این هیولا (آمریکا) طمع کند، خائن است و امروز عده ای می خواهند او را پاکسازی کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به شهدای ترور و امنیت کشور گفت: سند 17 هزار شهید ترور در کنار سایر شهدا از جمله شهدای امنیت برای رسوایی آمریکا، اسرائیل و همپیمانان آنها کافی است. کسانی که این مردم عادی را کشتند در زمان صدام، آمریکا و فرانسه پناهنده شدند.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان اردبیل تاکید کرد: رئیسی معطوف به خدا بود نه کده، اهل حاشیه نبود و گناه متهم او را از مسیر خود منحرف نکرد و امیدواریم با رای حداکثری نمایندگان مردم عسل برای ادامه راه این شهید عزیز منصوب می شوند.


آیا این خبر مفید بود؟