بیش از یک میلیون تن کالا در سه ماهه نخست سال از اردبیل جابجا شده است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: در سه ماهه نخست سال بیش از یک میلیون تن کالا از استان اردبیل جابه جا شد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل

کلیمولا وشوکی در بازدید از شرکت های حمل و نقل کالا در شهرستان گرامی گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته 975 هزار تن و با جابجایی یک میلیون تن کالا در سه ماهه نخست سال جاری جابجا شد. , شاهد افزایش هفت درصدی هستیم .

وی سیمان فله و کیسه ای، انواع بنزین، آب معدنی، سیب زمینی، سیر، مصالح ساختمانی، بلوک آهنی، گندم و گازوئیل را برشمرد و افزود: همچنین در مدت مذکور 70 هزار و 174 بارنامه در استان صادر شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی استان اردبیل افزود: در سه ماه گذشته 489 هزار تن کالا از شهرستان اردبیل، 319 هزار تن کالا از شهرستان نمین، 79 هزار تن کالا از شهرستان پارس آباد، 36 هزار تن کالا. از شهرستان خلخال 66 هزار تن کالا از شهرستان بیله سوار، 34 هزار تن کالا از شهرستان مشگین شهر، 16 هزار تن کالا از شهرستان گرمی و 9 هزار تن کالا از شهرستان اصلاندوز جابجا شد.

یکی از اعضای شورای اداری استان اردبیل همچنین از افزایش 45 درصدی صدور بارنامه در شهرستان گرامی خبر داد و گفت: در مدت مشابه سال گذشته 1000 بارنامه در این شهرستان صادر شد و در سه ماه گذشته این رقم بیش از 18000 بارنامه است.

وی همچنین از رشد 47 درصدی جابجایی کالا در شهرستان بیله سوار خبر داد و افزود: در سه ماهه نخست سال گذشته 35 هزار تن کالا از این شهرستان جابجا شد و در سه ماهه نخست امسال این رقم. 66 هزار تن بود.

یکی از اعضای شورای ترافیک استان اردبیل فعالیت 90 شرکت باربری در استان اردبیل را یادآور شد و گفت: 13 هزار و 550 دستگاه خودرو و 12 هزار و 6 راننده در حوزه حمل و نقل بار به مردم استان خدمات رسانی می کنند.آیا این خبر مفید بود؟