بیش از 18 هزار مجازات جایگزین حبس در دادگستری قزوین صادر شد.

ساعت: 13:39
تاریخ انتشار: 1300/10/18
کد خبر: 1798843

علی شعبانی گفت: در 9 ماهه امسال 18 هزار و 169 فقره حکم جایگزین صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد رشد 10 درصدی آن احکام هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علی شعبانی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین; وی با اشاره به لزوم اعمال مجازات های جایگزین حبس گفت: این نوع مجازات که در سال های اخیر توسط قوه قضائیه اعمال می شود نقش موثری در کاهش تعداد زندانیان و استفاده بهینه از ظرفیت زندانیان داشته است. جامعه پیر شده است.”

رئیس قاضی استان قزوین با اشاره به آمار آرای جایگزین شده با حبس گفت: در 9 ماهه امسال 18 هزار و 169 فقره حبس جایگزین صادر شده که نسبت به این احکام 10 درصد افزایش داشته است. نسبت به مدت مشابه سال گذشته.»

این مقام مسئول گفت که مجازات های جایگزین حبس در ماده. ماده 64 قانون مجازات اسلامی شامل مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی روزانه، محرومیت از حقوق اجتماعی است و برای جلوگیری از ارتکاب جرم اعمال می شود.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه حبس عواقب و آسیب هایی در جامعه دارد که یکی از مهم ترین آنها آسیب به اعضای خانواده و سپس خود زندانی است، لذا قانونگذار تصمیم گرفت از حبس اندک استفاده کرده و آنها را جایگزین کند. از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنید.

انتهای پیام/

  پیش بینی رشد اقتصادی 8 درصدی در بودجه سال آینده/ دولت به دنبال متعادل کردن حقوق کارکنان و کارگران است

دیدگاهتان را بنویسید