بیش از 3000 کودک 6 تا 11 ساله کرمانشاه ترک تحصیل کرده اند.


ساعت: 19:41
تاریخ انتشار: 1401/05/15
کد خبر: 1888316

سلمان محمدی گفت: بر اساس سرشماری جمعیت 3 هزار و 58 کودک 6 تا 11 ساله در استان کرمانشاه ترک تحصیل کردند که از این تعداد تنها 677 نفر شناسایی و نزدیک به 77 درصد شناسایی نشدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش مرصاد نیوز، سلمان محمدی در جلسه شورای آموزش و پرورش که امروز در استان برگزار شد، اظهار داشت: برای دستیابی به عدالت آموزشی و افزایش وسعت آموزشی دانش آموزان مقطع ابتدایی و اجرای سیاست ها و راهبردهای اساسی و اساسی آموزش و پرورش بویژه دسترسی به آموزش رسمی با کیفیت بالا برای همه کودکان 6 تا 11 سال دبستان برنامه پیشگیری از پایه های بی سوادی با تاکید بر بهبود پوشش آموزشی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل ابتدایی با اولویت کودکان محروم اجرا می شود. مناطق.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: وضعیت کودکان بازمانده از تحصیل به صورت مستمر رصد و اقدامات لازم برای جذب آنها در کلاس های درس انجام می شود.

وی گزارشی از فعالیت های انجام شده در راستای جلوگیری از عوامل بی سوادی و اطمینان از دامنه تحصیلی کامل دانش آموزان 6 تا 11 ساله ارائه کرد و خاطرنشان کرد: بر اساس سرشماری جمعیت 3 هزار و 58 کودک 6 تا 11 ساله در کرمانشاه. استان فقط 677 نفر شناسایی شده اند و نزدیک به 77 درصد شناسایی نشده اند.

محمدی گفت: شناسایی تمامی دانش آموزان بازمانده از تحصیل در استان کرمانشاه در اولویت برنامه آموزش و پرورش است و در این راستا همکاری سایر نهادها ضروری است و تلاش ما بر این است که همه آنها را به اول مهر نیز جذب کنیم. به منظور تضمین انگیزه برای آنها.

  دوره آموزش نظامی چقدر و در کدام رشته ها کاهش یافته است؟

وی در بخشی دیگر از سخنان خود هدف پروژه مهر را بخشی کیفی از فعالیت های آموزشی و آموزشی دانست و اظهار داشت: ساماندهی نیروی انسانی و فضا از موضوعات مهم این طرح است که باید هر چه سریعتر انجام شود. با برنامه ریزی و هماهنگی برنامه های مورد نظر

محمدی بیان کرد: رسالت طرح مهر آماده سازی مدارس و ایجاد انگیزه و رشد همه جانبه دانش آموزان در همه عرصه ها و همچنین تحقق سند تحول بنیادین است.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید