تاریخچه ساعت میرسلیم و برند پاتک فیلیپ

تاریخچه ساعت میرسلیم و برند پاتک فیلیپ

پاتک فیلیپ یکی از برندهای لوکس ساعت است که به دست ساز بودن و حرکت مکانیکی و یا استفاده از طلا و سنگ های قیمتی در ساخت قاب شهرت دارد. برخی از این ساعت‌ها نسخه‌های محدود هستند و گاهی توسط کریستیز به حراج گذاشته می‌شوند

قیمت یک ساعت اورجینال Patek Philippe با حرکت اتوماتیک و جنس بدنه اصلی که گاه شامل طلا می شود، بین 80000 تا 100000 دلار است که گاهی به 300000 دلار می رسد. در بهترین حالت صحبت از ساعتی با قیمتی در حدود چهار میلیارد تومان است.

طبق گزارش فرارو؛ در این رنج قیمت، ساعت‌های Patek Philippe با برندهایی مانند Rolex، Vacheron و Georges Lecoultre رقابت می‌کنند و در نهایت همگی سعی می‌کنند با استفاده از حرکات اتوماتیک و مکانیکی، مواد طلا یا سنگ‌های قیمتی و تزئینی، ساعتی لوکس و کلکسیونر طراحی کنند که ارزش سرمایه‌گذاری را داشته باشد. شاید اگر هفته گذشته به کسی می گفتید که چنین ساعت هایی در ایران پیدا می شود و اتفاقاً مشتری تبلت پروپا دارند، شما را جدی نمی گرفتند، اما از مناظره تلویزیونی جنجالی هفته گذشته که مصطفی میرسلیم روی آن نشست. از یک طرف ساعت پاتک فیلیپ و قیمت عجیب آن بحث سر زبان هاست در روزهای بعد خود این چهره سیاسی با حضور در صحن علنی مجلس و انتشار پستی تهدیدآمیز سعی کرد ساعت را به رخ همکارانش بکشد. در فضای مجازی بگوییم افکار عمومی در مورد «ساعت میرسلیم» اشتباه می کنند یا با هیجان در مورد آن قضاوت می کنند.

ساعت پتک فیلیپ چیست؟

ساعت چکشی فیلیپ شهرت جهانی دارد. آنها ادعا می کنند که در سال 1839 تاسیس شده اند و متخصص در ساخت ساعت های خاص هستند. برآوردها نشان می دهد که حدود 1200 محصول خاص پاتک فیلیپ تولید شده است و شما می توانید حدود 200 مدل مختلف ساعت پاتک فیلیپ را در بازارهای جهانی پیدا کنید.

Patek Philippe به خاطر وسواسش در کیفیت ساعت سازی و همچنین سنگ های قیمتی به کار رفته در ساخت آنها و حرکت مکانیکی که ساعت های Patek Philippe را از سایر ساعت ها متمایز می کند، شناخته شده است. افسانه های زیادی در مورد ساعت چکشی فیلیپ وجود دارد. همانطور که می گویند، ساخت یک نمونه دست ساز ساعت Patek Philippe چندین ماه طول می کشد. ساعت های Patek Philippe نیز به عنوان یک سرمایه گذاری توسط ثروتمندان خریداری می شود.

در نهایت، Patek Philippe را باید به عنوان یکی از برندهای معتبر جهانی در زمینه ساعت های مچی با جلوه اشرافی طبقه بندی کرد که اصرار دارد تمام قطعات، از حرکت و قاب گرفته تا عقربه ها و لوازم جانبی ساعت، توسط خود ساخته شده باشند. مکانی در اطراف کانتون ژنو در سوئیس.

  نیمی از صادرات ایران غیر فناوری است

ماجرای ساعت میرسلیم و برند پاتک فیلیپ مصطفی میرسلیم ساعت خود را به سایر نمایندگان مجلس نشان می دهد. موضوع تا اینجا پیش رفته است

قیمت ساعت پاتک فیلیپ اصل حتی با استانداردها و مقیاس های جهانی به دلیل دست ساز بودن قطعات و حرکت اتوماتیک بالاست. همچنین، از آنجایی که تعداد محدودی از آن‌ها تولید می‌شوند و «سری‌های محدود» در نظر گرفته می‌شوند، ممکن است یک کلکسیونر برای داشتن یک ساعت Patek Philippe بین 80000 تا 100000 دلار و حتی نزدیک به 300000 دلار بپردازد. این پول با احتساب دلار 52 هزار تومانی را باید معادل حدود 15.16 میلیارد تومان در نظر گرفت.

آیا ساعت چکشی فیلیپ در ایران وجود دارد؟

ساعت چکشی فیلیپ اصل در ایران یافت می شود. شما می توانید نه تنها Patek Philippe، بلکه مارک هایی مانند Jegelcoulter، Rolex، Vacheron Constantin و غیره را نیز پیدا کنید. در ساعت فروشی ها و گالری های اطراف میدان محسنی که بورس ساعت های لوکس است.

ایمان حدود 18 سال است که در بازار ساعت های لوکس فعال است و به فرارو می گوید که ساعت های خارجی و لوکس معمولا به دلار معامله می شوند تا خریدار و فروشنده از نوسانات نرخ ارز در امان باشند. خریداران ایرانی به راحتی می توانند تا 12،13 هزار دلار برای یک ساعت خارجی جدید از یک برند معروف که لوکس محسوب نمی شود، خرج کنند. قیمت نمونه کارکرده این گونه ساعت ها معمولا بین سه تا چهار هزار دلار است. به گزارش ایمان، هر ساعت خارجی در بازار ایران پیدا می شود. حتی ساعت‌های ویژه برندهای لوکس سوئیسی که خودشان ادعا می‌کنند تولید آن‌ها به 40 تا 50 قطعه محدود می‌شود و می‌تواند 50000 دلار یا بیشتر قیمت داشته باشد.

ساعت چکشی فیلیپ دقیقاً چنین چیزی است. یک برند ساعت لوکس که به دست ساز بودن و حرکت مکانیکی یا استفاده از طلا یا سنگ های قیمتی در قاب آن معروف است. انواع خاصی از ساعت های پاتک فیلیپ را باید از بوتیک های خود این برند خریداری کرد و البته گاهی برخی از نمونه ها در حراج کریستیز به فروش می رسند.

به گزارش ایمان، ساعت پتک فیلیپ و دیگر برندهای لوکس این حوزه به دلیل عدم ممنوعیت واردات ساعت به راحتی از آب در آمده و به ایران می آیند. گاهی اوقات می توان ساعت خاصی را به مچ بست و به ایران آورد، اما در مواردی که فروشنده مطمئن است مشتری برای مدل خاصی کار می کند، هر بار 15 تا 20 عدد از آن را از دبی می آورد. اگر مشتری به دنبال مدل خاصی است که فروشگاه ها در انبار ندارند، می توانند سفارش دهند، بخشی از قیمت را بپردازند و منتظر بمانند تا دقیقاً همان مدل از جایی مانند دبی به او تحویل داده شود. در بازار ساعت های لوکس ایران هم چنین مشتریانی وجود دارد.

  روند رشد نیروهای مسلح باید با سرعت بیشتری ادامه یابد

ایمان می گوید برخی مغازه ها در بازار ساعت های لوکس ایران در کشورهای همسایه شعبه های خارجی دارند، فراموش نمی کند که بازار فروش ساعت های اصل یا تقلبی هم داغ است.

آیا ما یک ساعت تقلبی Patek Philippe داریم؟

قیمت ساعت اورجینال Patek Philippe به 80-100 هزار دلار و در برخی موارد تا 300 هزار دلار می رسد. با در نظر گرفتن 52 هزار تومان، در بهترین حالت در مورد محصولی به ارزش حدود چهار میلیارد تومان صحبت می کنیم، اما اگر مرورگر را باز کنید، در قسمت جستجو بنویسید ساعت Patek Philippe و دکمه اینترنت را فشار دهید، گوگل تمام فروشگاه های ایرانی را برای شما لیست می کند. آنها ادعا می کنند که ساعت های واقعی Patek Philippe را می فروشند.
تاریخچه ساعت میرسلیم و برند Patek Philippe، ساعت 145000 دلاری Patek Philippe در طول جام جهانی 2022 و مچ لیونل مسی به یک ترند خبری جهانی تبدیل شد.

ما چکش فیلیپ و ردپای آن را در فروشگاه های آنلاین دنبال می کنیم. گران ترین ساعتی که برند پاتک فیلیپ را یدک می کشد در سایت دیجی کالا هفت میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد که با اعمال تخفیف شش میلیون و 350 هزار تومان به فروش می رسد. یک ساعت مچی دیگر پتک فیلیپ به قیمت شش میلیون و دیگری به قیمت چهار میلیون و 800 هزار تومان وجود دارد. جعبه پتکی فیلیپ نیز در سایت دیجی کالا به قیمت یک میلیون و 250 هزار تومان برای فروش موجود است.

ارزان ترین ساعت پتک فیلیپ در دیجی کالا با قیمت 720 هزار تومان مشخص شده است، اما نه در این ساعت و نه در ساعت های گران تر، اصل بودن ساعت مشخص نشده است. مشتریان تنها با عنوان «گارانتی اصالت و وضعیت فیزیکی کالا» مواجه هستند که به صورت پیش فرض در کنار تمامی محصولات موجود در سایت دیجی کالا دیده می شود، اما با توجه به بازاری بودن این فروشگاه اینترنتی، در برخی موارد اشتباه معلوم شد

ساعت های Patek Philippe را می توان در چندین گالری و سایر فروشگاه های آنلاین یافت. یکی از گران ترین اقلام مدل P1966 است که بر خلاف مدل های ارزان قیمت از موتور اتوماتیک استفاده می کند و قیمتی در حدود 12 میلیون تومان دارد. مدل 9.5 میلیون تومانی را هم دیدیم که فروشنده روی قاب استیل با رنگ ثابت، حرکت سوئیسی اتوماتیک، بند چرمی و یکسال گارانتی تاکید کرد. در یک فروشگاه دیگر مجموعه ای از ساعت های زنانه و مردانه را پیدا کردیم که قیمت آن حدود پنج میلیون است. جستجو ممکن است برای رسیدن به چندین مدل ساعت دیگر Patek Philippe ادامه یابد. جایی که محدوده قیمت به دو سه میلیون می رسد.

  ایران و عربستان باید به فینال بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی می‌رسیدند/انتقام خود را از سعودی‌ها گرفتیم

ساعت Patek Philippe با این قیمت قطعا مشکوک است. فروشنده در تماس تلفنی می گوید داستان ساعت میرسلیم زنگ خطر ما را به صدا درآورده است. می خندد و می گوید حداقل همه کلاس های من شرکتی است. فروشندگان دیگری که من می شناسم Patek Philippe و سایر مارک های ساعت معروف را به عنوان کپی، طرح های اصلی یا تقلبی ارائه می دهند.

قیمت ساعت Patek Philippe ما را دوباره باور می کند. فروشنده ای که با 18 سال تجربه در بازار توانسته ساعت های اصل و تقلبی را در یک نگاه تشخیص دهد. ایمان می گوید حتی قبل از تحریم 2017، محدودیت های بالای دلاری و ارزی، ساعت های پتک فیلیپ و دیگر برندهای لوکس کپی شده توسط چینی ها به مقدار زیاد وارد ایران می شد. ما کپی های خوب و کپی های بد داریم، مثلاً یک ساعت 15 میلیونی را در نظر بگیرید که به عنوان مدل «کپی بالا» با ظاهری مشابه با مدل اصلی هفت میلیونی فروخته می شود. نسخه های دیگر همین ساعت را با قیمت دو میلیون تومان می توانید پیدا کنید. فرقی نمی کند که آنها را کپی یا جعلی صدا کنید، به هر حال آنها اصل نیستند.

چین در تولید ساعت های واقعی Patek Philippe و سایر برندها به خوبی تبحر دارد. حتی ممکن است برخی از این ساعت ها مجهز به موتورهای ساخت ژاپن و سوئیس باشند. این گونه ساعت ها در دنیا با نام ساعت های طراح به فروش می رسند و در ایران نیز فروشندگان از عبارت ساعت مارک دار استفاده می کنند و برای اطلاع مشتری از تکرار علامت + قبل از حرف الف استفاده می کنند، البته ممکن است برخی خارج از دایره باشند. از عدالت است و حقیقت را نمی گوید. در نهایت برخی از این ساعت های تقلبی به گونه ای کپی می شوند که ما ساعت فروشان با این همه سابقه و ادعا به سختی می توانیم اصل یا تقلبی بودن آن ها را تشخیص دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید