تاریخچه عکس پریگوژین در لباس زیر؛ پوتین رئیس واگنر را نابود کرد؟

تاریخچه عکس پریگوژین در لباس زیر؛  پوتین رئیس واگنر را نابود کرد؟

عکسی از پریگوژین در تلگرام منتشر شده است که او را با لباس زیر نشان می دهد و به گمانه زنی ها درباره محل اختفای فرمانده جنگ دامن می زند. این تصویر که توسط یک کانال اوکراینی به اشتراک گذاشته شده است، رئیس واگنر را در یک چادر نظامی نشان می دهد، اما مشخص نیست که کجا و چه زمانی گرفته شده است و این امر بر رمز و راز داستان افزوده است.

شایعات مختلفی در مورد رئیس واگنر، یوگنی پریگوژین وجود دارد، و با نامشخص شدن دامنه داستان، گمانه زنی ها در مورد مرگ او نیز افزایش می یابد.

ابوالفضل خدایی: ولادیمیر پوتین احتمالا رئیس واگنر را تنبیه کرده است. از زمان اغتشاشات اخیر هیچ خبری از محل اختفای وی منتشر نشده است.

سرنخ ها و منابع متعددی به مرگ احتمالی او اشاره می کنند. از جمله رابرت آبرامز، یک مقام ارشد سابق ارتش آمریکا که اعلام کرد شورشیان دیگر هرگز در انظار عمومی دیده نخواهند شد.

شورش خشمگین پریگوژین پس از انعقاد یک معامله تلخ اما نامشخص با پوتین آغاز شد که به 24 ساعت خیره کننده پایان داد که در آن نیروهای واگنر در 125 مایلی پایتخت قرار داشتند.

با نزدیک شدن روسیه به لبه پرتگاه، شکاف‌های کرملین برای همه آشکار شد.

اکنون به نظر می رسد پوتین در حال تحکیم قدرت خود و به ظاهر حذف حلقه های ضعیف است.

سان در این باره نوشت: پس از “کودتای نافرجام” پریگوژین، سرنوشت هزاران سرباز واگنر و رهبر چکش دار آنها مشخص نیست.

کیر گیلز، کارشناس امنیتی روسی در چتم هاوس گفت: ما نمی دانیم وضعیت چگونه است.

او به نقل قول معروف وینستون چرچیل اشاره کرد: دسیسه های سیاسی کرملین مانند یک بولداگ است که زیر فرش می جنگد. فقط صدای خروپف را می شنوید. و وقتی تاس ها از پایین پرتاب می شوند، می دانید که چه کسی برنده شد.”

  گزارش به موقع برای پیشگیری از وقوع جرم ضروری است/ ارسال بیش از 60 گزارش هشدار به مراجع استانی

گیلز گفت، اگر پریگوژین به خاطر جنایاتش مورد عفو قرار گیرد، شکاف‌های عمیق و بی‌سازمانی در دستگاه دولتی روسیه آشکار می‌شود و پوتین را در موقعیت بسیار خطرناکی قرار می‌دهد.

همزمان، مقامات ارشد روسیه به طور مرموزی و هدفمند ناپدید شده اند و ترس از پاکسازی پوتین همچنان ادامه دارد. گیلز گفت: «پاکسازی افراد مشهور برای رژیم پوتین کاملاً عادی است. حلقه درونی او “اغلب “پاک می شود” اما می تواند دوباره ظاهر شود، احتمالاً از جایی که دیگر نمی توانند پوتین را به چالش بکشند.

این کارشناس افزود: پریگوگین که چیزی برای از دست دادن نداشت، ممکن است همه چیز را از دست داده باشد. اگر پوتین به وعده خود مبنی بر مجازات شورشیان واگنر عمل کند.

در همان زمان، عکسی از پریگوژین در تلگرام منتشر شد که او را با لباس زیر نشان می‌داد و به گمانه‌زنی‌ها درباره محل اختفای فرمانده جنگ دامن زد. این تصویر که توسط یک کانال اوکراینی به اشتراک گذاشته شده است، رئیس واگنر را در یک چادر نظامی نشان می دهد، اما مشخص نیست که کجا و چه زمانی گرفته شده است و این امر بر رمز و راز داستان افزوده است.

گزارش های متناقض حاکی از آن است که این عکس در 12 ژوئن، قبل از کودتای نافرجام پریگوژین گرفته شده است، در حالی که دیگران می گویند یک ماه بعد در پایگاهی در اوسیپوویچی، بلاروس گرفته شده است.

مرگ یا زندان؟

رابرت آدامز، ژنرال سابق آمریکایی، می‌گوید که شک دارد که واگنر را دوباره در ملأ عام ببیند و او را به زندان بفرستند یا مخفی کنند.

  اگر این علائم را دارید، دیابت نوع 2 دارید

وی همچنین درباره بقای رئیس جمهور واگنر ابراز تردید کرد و گفت: او آینده ای ندارد.

دیدار پوتین و پریگوژین؛ واقعیت یا دروغ؟

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که پوتین در 29 ژوئن – فقط پنج روز پس از قیام – یک دیدار رو در رو محرمانه با پریگوژین داشته است. این ادعای عجیب حاکی از آن است که به جای رفتن به بلاروس بر اساس توافقنامه تبعید، از او به سالن های طلاکاری شده کرملین استقبال می شود!

در همین حال، ولادیمیر پوتین در مصاحبه ای گفت که به شورشیان واگنر این فرصت را داده است تا به حیات سازمانی خود ادامه دهند و در روسیه خدمت کنند، اما پریگوژین نپذیرفت. پوتین گفت: بسیاری از سربازان واگنر وقتی این را گفتم سر تکان دادند، اما پریگوژین مخالفت کرد و گفت: نه. این افراد با چنین تصمیمی موافقت نخواهند کرد.

همچنین به طرز عجیبی گفته می شود که پوتین به متحد سابق خود دستور داده ولودیمیر زلنسکی را بازگرداند!

اگر درست باشد، نشان می دهد که پوتین پس از محکوم کردن پریگوژین به عنوان “خائن”، در خلوت خود را تحقیر می کند. اما عکسی از این دیدار منتشر نشده است.

حتی کارشناسان نیز نسبت به برگزاری چنین جلسه ای تردید دارند.

رئیس واگنر سرطان دارد

منابع نزدیک به کرملین ادعا می کنند که تشخیص سرطان پریگوژین ممکن است باعث تصمیم او برای راه اندازی به اصطلاح “راهپیمایی عدالت” شده باشد. سرویس امنیت ملی روسیه همچنین اسنادی را کشف کرد که نشان می داد پریگوژین در بازرسی از اقامتگاه واگنر مبتلا به سرطان است. یکی از پاسپورت های پیدا شده به نام دیمیتری گیلر بود که یک بیمار فوق العاده VIP در یک کلینیک تخصصی مرتبط با پوتین بود. بر اساس گزارش‌ها، تجهیزات پزشکی نیز در حین بازرسی پیدا شد که این گمانه‌زنی‌ها را افزایش داد که او تحت درمان سرطان در خانه است.

  پایان بردگی افکار عمومی در برابر دروغ با شهادت حاج قاسم/ مکتب سلیمانی از مکتب عاشورا جدا نمی شود.

ناپدید شدن دو ژنرال مرتبط با پریگوژین

ژنرال سرگئی سوروویکین از 24 ژوئن در میان شایعاتی مبنی بر اینکه وی از برنامه رئیس جمهور واگنر برای شورش اطلاع داشت، ناپدید شده است. فرمانده سابق نیروهای روسیه در اوکراین، معروف به ژنرال روز قیامت، پس از سه هفته ناپدید شدن و از دست دادن تولد همسرش، بیم آن می رود که مرده باشد. مدت کوتاهی پس از انتشار یک فراخوان ویدیویی عجیب سورویکین که خواستار پایان دادن به شورش مزدوران در ماه گذشته شد، گزارش‌های مختلف حاکی از آن بود که دستگیری و بازجویی او در جریان است. سوروویکین به رئیس واگنر نزدیک است که با اشتیاق او را به عنوان شایسته ترین رهبر نظامی روسیه می ستاید.

یوکوروف معاون وزیر دفاع یکی دیگر از مفقودین است. در جریان شورش کوتاه، ژنرال رسوا دستگیر شد. وزارت دفاع بریتانیا گفت که یوکوروف به طور آشکار در یک برنامه تلویزیونی بزرگ غایب بود.

گراسیموف رئیس ستاد کل ارتش در هرج و مرج پس از شورش واگنر ناپدید شد، اگرچه او اخیراً برای مدت کوتاهی به مقر نظامی بازگشت. اما در نهایت او از سمت خود برکنار شد و به گفته رسانه های روسی، سرهنگ “میخائیل تپلینسکی” به جای او انتخاب شد.

اگرچه سرنوشت پریگوژین همچنان نامشخص است، اما وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که واگنر سلاح های خود را به ارتش روسیه تحویل می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید