تاریخچه کمک های گوهرشاد در روز جدید مشهد

تاریخچه کمک های گوهرشاد در روز جدید مشهد

وحید اشتری، فعال رسانه ای اصولگرا به تازگی ماجرای دروازه سیسمونی مربوط به نوه قالیباف را افشا کرده است. وی سپس جزئیات اهدای امین را که 150 هکتار زمین کشاورزی و مزرعه حیوانی 1000 نژادی است، منتشر کرد. در این خصوص فرزند خادم حسینیه خانه تاریخی امینیخا گفت: واگذاری چند صد هکتار از صدقات در استان قزوین به عروس خجت الاسلام قامیشی خانم مونا چایچیان صحیح است و اجاره ماهانه این زمین ها می باشد. حدود 900000 تومان . اشتری در تازه ترین افشاگری درباره موقوفات گوهرشاد از وجود بیش از هزار هکتار زمین و 5700 «سندرزار» در مشهد خبر داد. اداره کل نذورات خراسان از سال 1395 این کمک ها را به سید احمد علم المهادی واگذار کرده است که دفتر امام جمعه مشهد با وجود تایید این موضوع به آن واکنش نشان داده است که در ادامه می خوانید:

وحید اشتری از فعالان اصولگرا در توییتر مدعی شد یکی از بزرگترین موقوفات مشهد به نام «گوهرشاد» از سال 1395 به سیداحمد علماملهادی امام جمعه مشهد واگذار شده است و در توئیتر خود نوشته بود که موقوفات در آنجا بیش از بیش از 1395 است. 1000 هکتار زمین در مشهد و 5700 مزرعه ساندر در چناران، شهری واقع در حدود 50 کیلومتری شمال غرب مشهد.

دفتر سیداحمد علم الهادی امام جمعه مشهد در پاسخ به شبهه واگذاری کمک ها به گوهرشاد به وی اعلام کرد که متولی باید از سادات صلح طلب مشهد باشد و این سمت تایید شد. توسط مراجع قانونی در ایران

واکنش امام جمعه مشهد

سیداحمد علم الهادی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: ضمن قدردانی از نگرانی افراد عالی رتبه به دنبال افشای مصادیق فساد در کشور در خصوص شبهه واگذاری کمک های گوهرشاد به امام جمعه مشهد، مهم است. متذکر شد که متولی وقف گوهرشاد طبق متن وقفنامه موقوفه معینی است. توسط سادات سلچای مشهد مشخص شد. لذا بر اساس مراجع قانونی این سمت مورد تایید آیت الله علم الهادی است و نامه مذکور اداره کل اوقاف خراسان در مقام بیان این صلاحیت می باشد. بنابراین اشتباه است که بگوییم موقوفات گوهرشاد به آیت الله علم الهادی سپرده شده است. به درستی که متولی شرعی و قانونی موقوفات گوهرشاد آیت الله علم الهادی است.

  نمایشگاه های مشاغل خانگی فرصتی برای توسعه صنایع دستی است

واکنش روزنامه جمهوری اسلامی

روزنامه جمهوری اسلامی با انتشار پست اینستاگرامی حجت الاسلام علم الهادی نوشت: در صفحه اینستاگرام آقای علم الهادی به میزان کمک های گوهرشاد و حق الزحمه ای که می گیرد اشاره ای نشده است؟

از شرع و متولی قانونی اوقاف گوهرشاد انتظار می رود ابتدا برای مردم خراسان و سپس به مردم ایران توضیح دهد که در بیش از شش سالی که احمد علم الهادی عهده دار اداره اوقاف بود، چه مقدار از موقوفات. درآمد حاصل از این کمک ها و چگونه و کجا خرج شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید