تامین ۴۸ هزار هکتار زمین در محدوده شهرها و تحویل ۸۴ هزار قطعه زمین به متقاضیان

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اعلام کرد:

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از تامین 48 هزار هکتار زمین در محدوده شهری برای طرح های نهضت ملی مسکن در دولت سیزدهم که از اراضی شهری و روستایی جدا شده است، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج


به نقل از وزارت راه و شهرسازیارسلان مالکی، قائم مقام وزیر حمل و نقل و شهرسازی و مدیر عامل سازمان اراضی ملی و مسکن وی در نشست خبری معرفی وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم در حوزه مسکن گفت: در نهضت ملی مسکن 2 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی در حال اجرا یا تکمیل و 560 هزار واحد مسکونی داریم. واحدها تحویل داده شده است که کار بسیار بزرگی است و اگر پیچیدگی تامین زمین نبود می‌توانستیم آمار بالاتری ارائه کنیم.

وی در مورد تخصیص زمین برای پروژه های مسکن در ادامه توضیح داد: در دولت سیزدهم 48 هزار هکتار زمین در محدوده شهر اختصاص یافت که خارج از اراضی شهر و روستا است. این در حالی است که تمامی واحدهای مسکن مهری ساخته شده 590 هزار واحد بوده و حدود 8 هزار هکتار زمین تهیه شده است.

ملکی افزود: 18 هزار هکتار زمین در دست تصویب داریم و این اعداد می تواند حوزه مسکن را متحول کند.

وی تصریح کرد: تا قبل از دولت سیزدهم در حوزه مسکن هیچ اقدام جدی انجام نشد. چرا که برنامه جدی وجود نداشت و این مشکل تاخیر قابل توجهی در حوزه مسکن ایجاد کرد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: دولت سیزدهم با وجود پیچیدگی های فراوان از تمام ظرفیت ها برای تامین زمین و ساخت مسکن استفاده کرده است و اگر مجموع کل زمین های تخصیصی و ظرفیت واقعی را در زمین های شناسایی شده در نظر بگیریم. ما می توانیم بیش از 3 میلیون واحد مسکونی ایجاد کنیم که حاصل اراده وزارت راه و شهرسازی است.

وی با بیان اینکه اعتبار دولتی برای تامین زمین تخصیص داده نشده است، گفت: منابع لازم از محل تولید و منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی تخصیص یافته است.

ملکی افزود: بیش از 50 تلاش شناسایی منابع انجام شده است که از این تعداد بیش از 30 تلاش بهره وری انجام و به طرح ها به صورت پولی و غیر پولی اختصاص یافته است.آیا این خبر مفید بود؟