تا پایان برنامه چهارم 7000 اتوبوس به بهره برداری می رسد

ساعت: 13:37
تاریخ ارسال: 11/01/1401
کد خبر: 1923490

شهردار تهران گفت: در نظر داریم 7000 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران اضافه کنیم و تا پایان برنامه چهارم این 7000 اتوبوس فعال می شود، یعنی سه برابر وضعیت فعلی نیاز به واردات اتوبوس داریم. .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ علیرضا زاکانی شهردار تهران روز شنبه در حاشیه مراسم معرفی 2 اتوبوس برقی در شهرهای امید و افتخار به معضل آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: برای کاهش هوا باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی حرکت کنیم. آلودگی.”

به گفته شهردار تهران، در حال حاضر تنها 34 درصد از سفرهای درون شهری تهران با وسایل نقلیه عمومی و 66 درصد با خودروی شخصی انجام می شود.

وی با بیان اینکه در برنامه چهارم توسعه این آمار را معکوس خواهیم کرد، گفت: 66 درصد شهروندان از خودروهای عمومی و 34 درصد از خودروهای شخصی استفاده می کنند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در نظر داریم 7 هزار اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی تهران اضافه کنیم، گفت: تا پایان برنامه چهارم این 7 هزار اتوبوس فعال می شود، یعنی نیاز به واردات سه برابری داریم. اتوبوس به عنوان وضعیت فعلی .

به گفته زاکانی، 6 هزار وانت در تهران داریم که 2 هزار دستگاه آن فعال اما 100 درصد فرسوده است و هدف ما واردات 25 هزار وانت و تعمیر 50 هزار تاکسی است.

زاکانی در خصوص موتورسیکلت گفت: 2 میلیون و 600 هزار موتورسیکلت شماره گذاری شده در تهران فعال است که دو میلیون آن فرسوده است و یک موتورسیکلت کاربراتوری 10 برابر یک موتور انژکتوری و تا 13 خودروی یورو 5 برای برقی شدن در تهران آلایندگی دارد.

  نارضایتی شدید از میزان مستمری بازنشستگان در سال جاری

دیدگاهتان را بنویسید