تا پایان سال ۳۰۰هکتار از اراضی پترو پالایش اصفهان درختکاری می شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان،  مدیر عامل هلدینگ پتروپالایش اصفهان در آیین با اشاره به تعهد کاشت نهال در قالب ۱۰۰۰ هکتار توسط این شرکت گفت: در مجموعه شهرک انرژی و پتروشیمی اصفهان  ۲هزار هکتار کاشت بذر و نهال تعهد شده است.

محسن قدیری، گفت :با توجه به تعهدات زیست محیطی شرکت پتروپالایش اصفهان مقررگردید در قالب هزار هکتار کاشت نهال توسط این شرکت انجام شود و دراین رابطه تا پایان  امسال نزدیک به ۳۰۰هکتار  کشت درخت بادام اسکوپاریا را به پایان خواهیم رساند .

وی با اشاره به اینکه اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح ۵۰۰میلیون تا یک میلیارد تومان است افزود: هلدینگ پترو پالایش اصفهان آمادگی دارد که دراین زمینه بیشتر از این میزان هم هزینه کرده و اقدام به کاشت نهال نماید.

قدیری افزود:  در مدت ۲سالی که در استان اصفهان حضور یافته ام کلیه دستورالعمل های محیط زیست در این شرکت رعایت شده  و آنالایزرهای آنلاین پترو پالایش اصفهان به سامانه های محیط زیست وصل هستند.

وی تاکید کرد: همچنین تمامی کوره ها وگازهایBTE این شرکت از طریق سامانه های سازمان محیط زیست پایش میشوند ، ما  ۵آنالایزر در پتروپالایش اصفهان داریم که توسط محیط زیست کنترل میشود.

این مقام مسئول افزود: تمامی مباحث مرتبط با محیط زیست پترو پالایش اصفهان توسط سازمان محیط زیست رصد میشود ، مشعل های پالایشگاه به طورکلی خاموش است و در حال نصب ۲کمپرسور به مشعل ها ی این شرکت هستیم تا در شرایط اضطرار بتوانیم مشعل ها را خاموش نگه داریم و وظیفه خودمان را نسبت به محیط زیست استان ادا کنیم . 

  بیانیه مدیرعامل هلدینگ پترو پالایش اصفهان درمحکومیت جنایت رژیم صهیونیستی

 

توسعه درختکاری دراستان اصفهان برای جلوگیری از آلودگی هوا موثر است

در ادامه استاندار اصفهان نیز با بیان اینکه مباحث مربوط به  کاشت۲۰میلیون نهال در استان اصفهان بایستی با هماهنگی های لازم در جلسه فرمانداران استان به سرانجام برسد افزود: درخت بادام اسکوپاریا مطابق با اقلیم منطقه استان اصفهان انتخاب شده و توسط بارندگی  نیاز آبی اش برطرف میشود .

وی ضمن قدر دانی از ورود واحد های صنعتی از جمله فولاد مبارکه.پالایشگاه اصفهان،پتروشیمی ،نیروگاه اصفهان،سپاه ،ارتش،آموزش و پرورش و دیگر مجموعه ها که در طرح کاشت ۲۰میلیون درخت در استان اصفهان همکاری دارند افزود: این مجموعه ها تقبل کردنند که ۲هزار هکتار از شهرک انرژی اصفهان را تا ۴سال آینده کاشت نهال انجام دهند .

وی افزود: برای کاهش آلودگی در اصفهان باید ضریب کاشت نهال از عدد در نظر گرفته شده بالاترباشد، تا برنامه ریزی وسیع تری در این رابطه انجام شود ،تا شاهد هوا ی مناسب تری برای تنفس مردم اصفهان باشیم .

استاندار اصفهان تاکید کرد: قرار است در طرح درختکاری محدوده شهرستان شاهین شهر و میمه با محوریت فرمانداری شاهین شهر  ۳هزار هکتار جنگل کاری و کاشت درخت انجام شود که شامل  یک میلیون نهال میشود. اگر این برنامه ها در دیگر شهرستان ها هم با جدیت پیگیری شود خیلی زود شاهد عمل به تعهد کاشت ۲۰میلیون نهال  در استان اصفهان خواهیم بود.

کاشت درخت بادام  اسکوپاریادرپترو پالایش اصفهان متناسب با اقلیم این منطقه است

معاون منابع انسانی و مدیر روابط عمومی و اموربین الملل  هلدینگ پتروپالایش اصفهان، نیز دراین آیین افزود: قبلاً مطالعات کاشت گونه های درخت متناسب با اقلیم اصفهان توسط سازمان منابع طبیعی  انجام شده است و گونه های مناسب شناسایی شد؛ لذا درخت بادام  اسکوپاریا متناسب با اقلیم ، بارندگی ،عمق خاک و … برای کاشت در پترو پالایش  اصفهان در نظر گرفته شد.

  آمار خوب ریکاردو ساپینتو در استان خوزستان

‌محمد ده بیدیان گفت : شرایط ویژه استان اصفهان که در منطقه خشک و نیمه خشک قرار دارد  و در برخی از قسمت های استان که حتی با تانکر آب حمل میشود به ما نشان می دهد که چگونه این نهال و بذر ها را تولید،کاشت و نگهداری کنیم که خشک نشوند و از بین نروند .آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید