تحقق ۹۴ درصدی اشتغال در بخش کشاورزی استان قزوین

سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین خبرداد:

سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین از تحقق ۹۴درصدی اشتغال در بخش کشاورزی این استان خبر داد.


به گزارش

خبرگزاری موج

قزوین

، مجید رحمانی سرپرست معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: تعهد اشتغال بخش کشاورزی در جلسه کارگروه اشتغال استان به میزان ۳۱۰۰ نفر در سال جاری تعیین شده که تاکنون از این میزان دو هزار و ۹۱۵نفر  اشتغال در بخش های مختلف کشاورزی  ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: اعطای تسهیلات از منابع رونق تولید، تسهیلات حمایت از  توسعه و ایجاد اشتغال  پایدار مناطق روستایی و عشایری، تسهیلات بند الف تبصره ۱۸، کمک های فنی و اعتباری و مشاغل خانگی، تسهیلات خط ۸ مکانیزاسیون به واحدهای تولیدی بخش کشاورزی نقش قابل توجهی در ایجاد و تثبیت اشتغال و تحقق اشتغال دارد.

رحمانی ایجاد اشتغال و درآمدزایی را از مولفه های توسعه بخش کشاورزی برشمرد و افزود: تاکنون شهرستان البرز با تحقق۱۰۲ درصدی در سامانه رصد اشتغال ملی بیشترین میزان اشتغال را در استان به خود اختصاص داده است.

  ضریب اشغال صندلی اتوبوس بین شهری قزوین به 23درصد رسید

به گفته وی؛ در سال جاری سهم تعهد اشتغال بخش کشاورزی سه  شهرستان  قزوین ، تاکستان، بوئین زهرا هر کدام ۷۷۵ ، آبیک ۳۷۲ ، البرز۲۴۸ و آوج ۱۵۵ نفر تعیین و ابلاغ شده است.
آیا این خبر مفید بود؟دیدگاهتان را بنویسید