تحلیل روند قیمت جهانی طلا

تحلیل روند قیمت جهانی طلا

با تقویت شاخص دلار در هفته گذشته، اونس طلا تا سطح 1932 دلار سقوط کرد. علاوه بر این، تا به امروز قیمت جهانی طلا در روند نزولی قفل شده بود. اتفاقات مهم امروز و به خصوص فردا در مقابل انس می تواند انس را به هم بزند.

قیمت جهانی آناناس طلایی در محدوده 1932 تا 1939 دلار که در گزارش قبلی به آن اشاره کردیم، الگوی تدافعی در پیش گرفته و خریداران اجازه نمی دهند قیمت آناناس به محدوده های پایین تری کاهش یابد. از سوی دیگر، کمربند تهاجمی فروشندگان در محدوده 1964 تا 1969 دلار مانع از حرکت شمش طلا به سمت بالا می شود. در نتیجه اخبار عصر امروز، قدرت تقاضا در بازار توانست قیمت انس را به ارتفاع 1972 دلار برساند.

در نتیجه قیمت جهانی طلا طی هفته گذشته بین دو محدوده مذکور در نوسان بوده است. بنابراین، معامله گران طلای انس منتظر سرنخ های جدید برای روشن شدن روند بعدی انس هستند.

رویدادهای قبل از طلای جهانی

با توجه به اینکه داده‌های PMI تولید ایالات متحده در ماه گذشته کمتر از حد انتظار بود، می‌توان انتظار داشت که داده‌های PMI شیکاگو ضعیف‌تر از حد انتظار باشد. با این حال، داده‌های مربوط به PMI در شیکاگو حائز اهمیت است، زیرا این داده‌ها به همراه شاخص تولید منطقه نیویورک (شاخص تولید Empire State) که یکی از شاخص‌های اقتصادی پیشرو در سلامت اقتصاد در نظر گرفته می‌شود، یک نمای خوب داده های ISM ماه آینده در اختیار معامله گران قرار خواهد گرفت.

در کنار اخبار امروز، سه عضو فدرال رزرو به نام های بومن، جفرسون و هارکر نیز سخنرانی خواهند کرد که می تواند بر شاخص دلار (DXY) تاثیر بگذارد.

با این حال اخبار امروز را آرامش قبل از طوفان نسبت به اتفاقات مهم فردا می دانند. در ایالات متحده، گزارش اشتغال بخش خصوصی (ADP) و دستمزدها در روز پنجشنبه و داده های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در روز جمعه منتشر خواهد شد. همچنین فردا داده های ISM ماه می در اولین روز خرداد منتشر می شود که برای بازار بسیار مهم است.

انتشار NFP بالاتر از حد انتظار احتمالاً XAU/USD را قبل از آخر هفته کاهش می دهد، در حالی که انتشار NFP کمتر از حد انتظار می تواند باعث شود سرمایه گذاران چشم انداز نرخ بهره فدرال رزرو را مجدداً ارزیابی کنند زیرا احتمالاً بازدهی ایالات متحده را کاهش می دهد و در این سناریو، قیمت طلا ممکن است در آخرین روز معاملاتی هفته به شدت افزایش یابد.

تحلیل تکنیکال طلای جهانی

پیش از این در جریان معاملات دیروز قیمت دو بار نتوانست به انتهای کانال نزولی خود برسد. این رویداد را می توان به عنوان ضعف در روند نزولی تعبیر کرد. از سوی دیگر، در سطح 1939 دلار که حمایت معتبری برای انس محسوب می شد، با شکست کاذب، انس روند صعودی فعلی خود را آغاز کرد. در چنین مواردی، قیمت با شکستن سطح در قالب جعلی، حد ضرر بسیاری از معامله گران، شسته می شود.

همانطور که در نمودار مشخص است، دو مانع قوی در مقابل طلا برای ادامه روند صعودی قرار دارند. محدوده 1984 و 2001 دلار. اگر قیمت از محدوده‌های مشخص شده عبور کند، می‌توان انتظار داشت که بازار جهانی دوباره به سقف تاریخی خود حمله کند

دیدگاهتان را بنویسید