ترامپ به من گفت در مورد چین ساکت شو

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطرات خود که قرار است هفته آینده منتشر شود، جزئیات رفتار غیرعادی با دونالد ترامپ را منتشر کرده است.

پمپئو نوشت که انتقادی که وی در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۲۵ مارس ۲۰۲۰ علیه پنهان کاری شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در مورد شیوع ویروس کرونا انجام داد، خشم جینی را برانگیخت. یک روز بعد، شی جین پینگ، وزیر خارجه سابق، در یک تماس تلفنی از ترامپ خواست که ساکت شود.

بر اساس محتویات آن کتاب که بخش‌هایی از آن در اختیار نیویورک پست قرار گرفته است، رئیس‌جمهور چین در آن تماس تلفنی به ترامپ گفته است که پمپئو با آن اظهارات، مرحله اول توافق تجاری را که در ژانویه بین واشنگتن و پکن منعقد شد، به خطر می‌اندازد. .

ترامپ پس از تماس تلفنی با مایک پمپئو با رئیس جمهور چین گفت: مایک، آن حرامزاده از تو متنفر است.

چند روز بعد، ترامپ به پمپئو گفت که با انتقاد از شی جین پینگ در حالی که ایالات متحده تجهیزات دفاعی چینی را خریداری می کند، همه چیز را به خطر می اندازد. [برای مقابله با کرونا] نیاز دارد.

بر اساس این کتاب، ترامپ سپس بر سر او فریاد زد و گفت: «به خاطر خدا بس کن!» او به پمپئو گفت: «خفه شو».

پمپئو یادآور شد که به درخواست ترامپ احترام گذاشته است. او نوشت: ما به تجهیزات پزشکی نیاز داشتیم و آن را مدیون حزب کمونیست چین بودیم.

  حدود اختیارات اداره کل استاندارد؛ تقریبا هیچ!/ مسکن ملی زنجان نیازی به اخذ مجوز مصالح استاندارد از اداره استاندارد ندارد

دیدگاهتان را بنویسید