ترکیه و ایران درباره مسائل رود مرزی ارس و مشکلات آبی رایزنی می‌کننددومین نشست کمیته همکاری‌های آبی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ترکیه فردا با رایزنی درباره مسائل رودخانه مرزی ارس پرداخته می‌شود.

ترکیه و ایران درباره مسائل رود مرزی ارس و مشکلات آبی رایزنی می‌کنند


به گزارش

خبرگزاری موج،


به نقل از شرکت مدیریت منابع آب ایران، حل مشکلات آبی مشترک ایران و ترکیه همواره مورد توجه دولت‌های مختلف جمهوری اسلامی ایران بوده است.

این مهم در دولت سیزدهم نیز با جدیت پیگیری شد و نخستین جلسه کمیته مشترک همکاری‌های آبی ایران و ترکیه در سال ۱۴۰۰ با سفر «محمد جوان‌بخت» معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در صدر هیاتی پنج‌نفره در محل وزارتخانه جنگلداری و زراعت ترکیه برگزار شد.

پس از آن نیز وزیر نیرو به آنکارا سفر کرد و طرح موضوع تشکیل دومین جلسه کمیته همکاری آبی در تهران مطرح شد.

در پی تداوم و جدیت وزارت نیرو در تشکیل این جلسه‌ها و پیگیری‌های انجام شده از طریق وزارت امور خارجه، دومین جلسه کمیته مشترک همکاری‌های آبی ایران و ترکیه در تهران به ریاست جوان‌بخت معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از طرف جمهوری اسلامی ایران و «ابوبکر گیزلی گیدر» معاون وزارت جنگلداری و زراعت جمهوری ترکیه برگزار خواهد شد.

در این نشست موضوع‌های مورد علاقه طرفین از جمله تعیین چارچوب‌ها و سازوکارهای لازم برای توسعه همکاری‌های مشترک آبی بین دو کشور به‌ویژه در زمینه رودخانه فرامرزی ارس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این جلسه باتوجه‌به سال‌ها پیگیری جمهوری اسلامی ایران به‌منظور جلب مشارکت مقام‌های ترکیه در حل مشکلات آبی مشترک دو کشور به‌ویژه در حوضه رودخانه ارس، با روی کار آمدن دولت سیزدهم شتاب گرفته است و به میزبانی شرکت مدیریت منابع آب ایران، شاهد دیدار و گفت‌وگوی مقام‌های رسمی دو کشور خواهیم بود.​
آیا این خبر مفید بود؟

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.


پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.


پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید