تصاویری از کوچکترین مار دنیا که به مار پنبه ای معروف است

روز جدید :

عصر ایران: مار باربادوس با طول حدود 10 سانتی متر یکی از کوچکترین مارهای جهان به حساب می آید و جزیره باربادوس در دریای کارائیب محل زندگی آنها از خانواده مارهای نخی است.

تصاویری از کوچکترین مار دنیا که به مار پنبه ای معروف است

مار باربادوس چیست؟

مار باربادوس یکی از کوچکترین مارهایی است که اغلب با کرم اشتباه گرفته می شود. جالب است بدانید که مار باربادوس یکی از بی ضررترین مارهای دنیا محسوب می شود و یکی از مارهای غیر سمی است که اغلب می توانید آن را در زیر برگ ها و بین خاک و حفران برگ خشک پیدا کنید و بیشتر وقت خود را صرف کنید. زمان در حرکت بالا و پایین در ماسه نرم.

علاوه بر این، این کرم ها به دلیل جثه کوچک و دندان های ضعیف خود را به عنوان خزنده ای امن معرفی می کنند و خطری برای انسان ندارند و البته برای شکار بسیاری از حشرات مفید هستند.

این مارها که خیلی کوچک و باریک هستند نسبت سطح بدن به حجمشان بیشتر است و به همین دلیل فرصت از دست دادن رطوبت بیشتری دارند، به همین دلیل مارهای باربادوس در آلودگی مرطوب حرکت می کنند و سعی می کنند بدن خود را در برابر آلودگی حفظ کنند. خشک شدن

این نژاد از مارها به دلیل جثه بسیار کوچکی که دارد به راحتی می تواند از شکاف ها و شکاف های کوچکی که برای بسیاری از حیوانات قابل مشاهده و دسترسی است نفوذ کند.

رژیم غذایی مار باربادوس چیست؟

بسیاری از گونه‌های مارها از پرندگان، دوزیستان و سایر موجودات تغذیه می‌کنند، اما باربادوس‌ها چون دهان کوچکی دارند و به ندرت دهانشان را باز می‌کنند، مانند سایر مارها به‌طور معمول باز نمی‌شوند، اما به اندازه‌ای باز هستند که توانایی کمی غذا خوردن را داشته باشند. و حشرات ظریف، در نتیجه این گونه طعمه ها برای آنها بزرگ است، در واقع می توانند از تخم حشرات، موریانه ها، لاروها و مورچه ها تغذیه کنند و غذای مار باربادوس به دلیل ظرفیت کم دهانش به این موارد محدود می شود. .

دلیل کمیاب بودن این مار

زمانی که جزیره ای تشکیل می شود، برای ورود مردم و سکونت گاه آماده می شود و گیاهان و جانوران به طرق مختلف از جمله پرواز، ورزش های بادی، شنا و قایقرانی و … می توانند به آن راه پیدا کنند. علاوه بر این، وقتی موجودات مختلف وارد محیط جدیدی می شوند و با موقعیت های خالی مواجه می شوند که آماده تصاحب آن هستند، اما شغل و موقعیت جدید آنها لزوماً همانی نیست که در محیط قبلی عهده دار آن بودند، تغییر کنند و گفت: این گونه در سرزمین خود نسبت به مار بی مهرگان کمتری بوده و تغییر محیط باعث شده است.

تصاویری از کوچکترین مار دنیا که به مار پنبه ای معروف است

مارهای باربادوس چگونه تولید مثل می کنند؟

به طور کلی، مارها تخم می گذارند و برخی از مارها می توانند در هر زمان تا 100 تخم بگذارند، اما مارهای باربادوس به دلیل جثه کوچکشان فقط می توانند یک تخم بگذارند. آنها می توانند تخم های بیشتری بگذارند.

باربادوس آنقدر کوتاه و باریک است که بدن آنها نمی تواند بیش از یک تخم را حمل کند. در واقع، اندازه نوزاد آنها 0.8 در 5 اینچ است، بنابراین طول بدن آن شش برابر عرض بدن او است و شبیه یک دانه برنج است! جالب است بدانید این مارها پس از تولد نوزادان خود را ترک می کنند.

آیا مار باربادوس خزنده ای امن است؟

این مار به دلیل جثه کوچک و دندان های ضعیف خود را به عنوان یک خزنده بی خطر معرفی می کند و علاوه بر اینکه تهدیدی برای انسان نیست، برای شکار بسیاری از حشرات نیز مفید است.

باربدی ها چه می خورند؟

آنها می توانند از تخم حشرات، موریانه ها، مورچه ها و لارو تغذیه کنند و غذای باربادوس به دلیل ظرفیت کم دهان آنها محدود به این محصولات است.

باربادوس ها بیشتر در کجا یافت می شوند؟

در واقع می توانید آنها را زیر برگ ها، بین خاک و برگ های خشک ببینید.