تضییع حقوق ایران و ایرانیان در ۲۲ منطقه کشور


ساعت: 12:34
تاریخ انتشار: 14/05/12
کد خبر: 1811014

قریب آبادی با بیان اینکه در بیش از 22 حوزه حقوق ایران و ایرانیان توسط کشورهای دیگر تضییع شده و یا در حال تضییع است، افزود: در برخی از این موارد در قوه قضائیه ما اقدامات قانونی انجام شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ نشست مشترک علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران و کاظم قریب آبادی دبیر ستاد حقوق بشر و علی صالحی معاون امور بین الملل قضایی دادستان تهران و سپاه پاسداران برگزار شد.

القاصی در این نشست با تاکید بر لزوم هماهنگی و برنامه ریزی بین بخش های مختلف در مواردی که ابعاد بین المللی دارد، گفت: و هیچ چالش و مشکلی در کار نیست.

رئیس کل دادگستری تهران گفت: این پرونده ها فارغ از ابعاد حقوقی و قضایی از اهمیت سیاسی، اجتماعی، بین المللی و رسانه ای برخوردار است.

وی با تاکید بر لزوم اجماع در پرونده های بین المللی بین قضات، وزارت امور خارجه، مسئولان و سایر دستگاه های ذیربط، گفت: مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

کاظم قریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر و معاون امور بین‌الملل ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب اسلامی با اقدامات ظالمانه دولت‌های استکباری مواجه است، گفت: مهمترین این اقدامات مخرب تروریسم و ​​تروریسم است. تحریم ها.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه با بیان اینکه حقوق ایران و ایرانیان به طور گسترده توسط این کشورها تضییع شده است، گفت: با همکاری و هماهنگی نهادهایی مانند وزارت امور خارجه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری برنامه های خود برای پیگیری مشکلات

  سیاست وزارت بهداشت توسعه خدمات در مناطق کم برخوردار است

وی با بیان اینکه در بیش از 22 حوزه حقوق ایران و ایرانیان توسط سایر دولت ها یا گروه های تروریستی تضییع شده یا می شود، افزود:

قریب‌آبادی با تاکید بر لزوم ایجاد «تحرک مناسب» در روند برخورد با مسائل ناقض حقوق مردم ایران، گفت: لازم است همه حوزه‌هایی که حقوق ایران و ایران در آن تضییع می‌شود و همچنین شناسایی شود. لازم است مکانیزمی در قوه قضاییه برای تعقیب و فرافکنی رفتار آنها وجود داشته باشد.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه ادامه داد: پیشنهاد ما این است که این سازوکار به دلیل دانش تخصصی و صلاحیت ملی در برخی امور در قوه قضائیه استان تهران باشد.

وی با بیان اینکه سخت‌ترین تحریم‌های یکجانبه و غیرقانونی علیه مردم ایران اعمال شده است، گفت: اگر هر کشور غربی قربانی این تحریم‌ها شود، هزاران پرونده علیه این ظلم در دادگاه‌های آنها و دادگاه‌های بین‌المللی مطرح می‌شود.

قریب‌آبادی با تاکید بر شناسایی و تشویق قربانیان تحریم برای ورود به دادگاه و در عین حال کمک به آنان در ورود پرونده‌ها به دادگاه‌های خارجی، تصریح کرد: در این زمینه ظرفیت قوه قضاییه به تنهایی ناکافی است. بلکه به ظرفیت نظام و دولت نیاز است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران بیش از 17 هزار قربانی تروریسم دارد، گفت: تنها 12 هزار شهید توسط گروهک تروریستی به شهادت رسیدند. لازم به ذکر است که اقدامات تروریستی به پایان نرسیده و این گروه های تروریستی همچنان فعال هستند.

وی گفت: اقدامات تروریستی هم حقوق کشور و هم حقوق قربانیان را نقض کرده است.

  بلند شو، پرچم را بردار و در را بکوب

قریب‌آبادی با اشاره به لزوم نظارت قضایی، سیاسی و بین‌المللی بر برخی از خرابکاری‌هایی که در تأسیسات مهم کشور توسط دشمنان انجام می‌شود، گفت: هدف از این جلسه ایجاد بهترین سازوکار در داخل قوه قضائیه با همکاری و هم افزایی است. و با رویکردی نوین برای برخورد با تضییع حقوق ایران و ایرانیان در دستگاه قضایی کشور وارد میدان شد.

معاون امور بین الملل قوه قضائیه با اشاره به طراحی ساختاری جدید در دو حوزه قربانیان تروریسم و ​​تحریم در ستاد حقوق بشر به منظور مساعدت و حمایت از این قربانیان گفت: کار بین المللی حقوق بشر و ما این کار را در آغاز سال جدید آغاز خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید