تعداد پذیرفته شدگان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد/انتخابی بیش از 52 هزار نفر از پذیرفته شدگان است.

تعداد پذیرفته شدگان برای انتخاب رشته کارشناسی ارشد/انتخابی بیش از 52 هزار نفر از پذیرفته شدگان است.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از انتخاب رشته بیش از 52 هزار نفر در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و آموزشکده ها در سال 1402 خبر داد.

دکتر علیرضا کریمیان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد غیر متوالی 1402 دانشگاه و موسسه آموزش عالی هفته گذشته بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد.

وی در ادامه تصریح کرد: راهنمای انتخاب رشته های این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت قبولی رشته ها می باشد، روز چهارشنبه 19 خردادماه از طریق درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و در دسترس قرار گرفت. داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته از روز پنجشنبه 11:00 صبح الی 11:00 صبح 24 روزه اقدام نمایند.

مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به انتخاب رشته بیش از 52 هزار داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی گفت: در این آزمون در مجموع 355 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. و این داوطلبان تا روز سه شنبه پذیرفته شدند و در تاریخ 25 خرداد ماه فرصت انتخاب رشته خود را دارند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان علاقه مند به انتخاب رشته در مراکز و واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی جهت انتخاب رشته پس از اعلام نتیجه اولیه آزمون و دریافت کارنامه به درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی مراجعه کنند. .

به گزارش ایسنا، در سال 1402 آزمون کارشناسی ارشد 471 هزار و 528 نفر شرکت کردند که از این تعداد 255 هزار زن و 216 هزار و 528 مرد در 6 گروه آزمایشی و 134 رشته تخصصی به رقابت پرداختند.

دیدگاهتان را بنویسید