تغییر روش تخصیص سهمیه بنزین

تغییر روش تخصیص سهمیه بنزین

صادقی مدیر سامانه هوشمند سوخت: در طرح ساماندهی کارت های کانال تحویل براساس قانونی که امسال به ما ابلاغ شد، 90 درصد مردم تا پایان شهریورماه امسال باید از کارت سوخت خود استفاده کنند. جایگاه ها همچنان کارت سوخت دارند اما بر اساس میزان فروش کارت سوخت خواهند داشت.

برای هر ایستگاه یک نقشه رایگان برای ایستگاه های با فروش کم ارائه کرده ایم. در مکان‌هایی که فروش بیشتری دارند، چهار کارت برای هر دو سکو تولید می‌کنیم که یکی از آنها در اختیار دارنده ایستگاه و بقیه در اختیار خود مناطق قرار می‌گیرد، بنابراین اگر سقف موجودی، بلیت‌های رایگان در ایستگاه‌ها تمام شود. مناطق ما می توانند دوباره به آنها بدهند.

در شهرهای بزرگ، ایستگاه ها با دو نقشه برای هر سکو و یک نقشه برای هر سکو ارائه می شدند که در مجموع چهار نقشه برای هر سکو تهیه می شد.

کارت های بانکی که جایگزین کارت های بانکی چهار سال و نیم پیش نشده اند چه مشکلی دارند؟

صادقی، مدیر سامانه هوشمند سوخت: کارت بانکی در ابتدا بسیار ساده به نظر می رسد. الان در حوزه تاکسی های اینترنتی عملا از کارت بانکی برای شارژ استفاده نمی کنند، فقط برای پرداخت استفاده می کنند، همچنان از کارت هوشمند برای سوخت استفاده می کنند. ما موقعیت هایی داریم، آنها نمی توانند از این پلت فرم آنلاین پشتیبانی کنند. تصور کنید فرآورده های نفتی را به یک مجموعه کامل تحویل دهید، کارت بانکی شما به این معناست که شبکه شما باید 24 ساعته آنلاین باشد، گاهی اوقات ما الزاماتی داریم که اصلا نمی توانیم آنلاین باشیم، اما نه اینکه سراغ کارت بانکی نرفته باشیم. اکنون طرح ها و برنامه هایی را در دستور کار خود داریم، هم کارت بانکی انجام می دهیم و هم از کارت های مغناطیسی دیگر استفاده می کنیم.

مدیر سیستم سوخت هوشمند: برای اجرای این طرح یک ماه دیگر در تهران ایستگاه آزمایشی خواهیم داشت که این کارت ها تست می شوند، یعنی کارهای اولیه انجام شده، برنامه نویسی انجام شده است، نیاز به دستگاه های دیگری دارد که می خواهیم کار در این پارتیشن، باید متصل، متصل باشد، مانند پلیس راهنمایی و رانندگی، که از طریق آن باید اطلاعات منتقل شده به شرکت توسعه ناجی تحقیق را دریافت کنیم. ما اطلاعات لازم را داریم، مثلا برای تایید هویت فرد باید با مخابرات تماس بگیریم تا گوشی آنها وصل شود. اینها چیزهایی است که باید در بخش بانکی اتفاق بیفتد، زیرا می دانید کارت بانکی شماره یا کلاس ماشین ندارد، فقط بارکد دارد، فرض کنید شماره حساب فردی دارد. من شماره حساب شخص را در پایگاه داده خود ندارم. این بدان معناست که فرآیندی که بتواند این را پوشش دهد باید دیده شود.

  مسابقات دو و میدانی قهرمانی جوانان آسیا بیستمین دوره این مسابقات به تعویق افتاد

چرا پلیس راهنمایی و رانندگی اطلاعات لازم را در اختیار صدا و سیمای کشور قرار داده است؟اینروغن ها اضافه نمی شوندایندادن

سردار رمضانی، معاون اجرایی پلیس راهنمایی و رانندگی: پلیس در مرحله اول کارت سوخت، صداقت و کارآمدی خود را به اثبات رسانده است. زمانی کارت سوخت به طور کامل در کشور وارد شد و در اختیار مالکان خودرو قرار گرفت و همکاری صددرصدی پلیس و صدا و سیما وجود داشت و هنوز هم هست و ما توانستیم آن طرح را با موفقیت اجرا کنیم.

ما می خواهیم کارت سوخت و خدمات را به مردم ارائه دهیم. قطعاً می خواهیم به چندین بانک اطلاعاتی نهادهای مختلف مانند بانک مرکزی و نیروی انتظامی متصل شویم. به همین دلیل از شرکت ملی پالایش و پخش تقاضا دارم بدون عجله نسبت به بررسی همه جانبه این موضوع اقدام کند.

در پلیس راهنمایی و رانندگی آماده هستیم، جلسه اولیه با مهندس نژادعلی داشتیم و جلسات دیگر باید از هفته آینده شروع شود. در جلسات گذشته متوجه شدیم که آنها غیرحرفه‌ای کار می‌کنند و گاهی متوجه می‌شویم که حجم اطلاعات درخواستی بیش از خدمات و مأموریتی است که می‌خواهند ارائه کنند و از آنجایی که ما متولی اطلاعات مردم در حوزه هستیم. شماره مجوزها و حریم خصوصی آنها ما نمی توانیم به راحتی اطلاعات ارائه دهیم. ما کاری به زیرساخت های فنی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی نداریم، قطعا با مجوزهای قانونی که دریافت می کنیم اطلاعات لازم از حوزه خودرو و خودرو در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و قطعا کمک خواهیم کرد که هیچ کدام یک لیتر به این کشور قاچاق نمی شود، اما باید راهکارهای سخت افزاری را کنار بگذاریم. ما خودمان در کار ماشینی که در اختیار مردم قرار می‌دادیم، چیپ فیزیکی و سخت‌افزاری که روی کارت‌ها نصب می‌شد، ما را دچار مشکل کرد، مردم ناراضی بودند. به‌جای این سخت‌افزار، از کم‌هزینه‌ترین کدهای QR نرم‌افزار سه‌بعدی استفاده کردیم و امروز می‌توانید کارت‌های چاپ شده توسط پلیس را در کمتر از ۷۲ ساعت به دست مردم ببینید.

  مهدی کایدی ریکاردو ساپینتو را ناامید کرد

قانون مدیریت داده ها و اطلاعات ملی آبان ماه گذشته توسط رئیس جمهور به دستگاه های اجرایی مختلف ابلاغ شد و تاکید می کند که برای رفع این چالش ها، دستگاه های اجرایی باید داده ها را از طریق اتاق تهاتر ملی به اشتراک بگذارند. آیا شما این کار را انجام می دهید

مدیر سیستم هوشمند سوخت: آخرین مکاتباتی که انجام شد به برج سه برمی گردد، ما تمام مکاتباتمان را انجام دادیم، مکاتباتمان را با سردار رادان و سردار هادیان فر انجام دادیم. مشکلی که این وسط وجود دارد این است که همه کسانی که به کلانتری مراجعه می کنند برای کارت سوخت خود ثبت نام می کنند، اطلاعات در آنجا ارائه می شود، شرکت نفت به این اطلاعات دسترسی ندارد، این اطلاعات توسط شرکت تحقیق و توسعه ارائه می شود. ناجی که به عنوان یک شرکت خصوصی یا دولتی اطلاعات کافی در مورد آن ندارم. اطلاعات به آنجا می رود، پالایش می شود و اطلاعات آنها برای ما ارسال می شود. نه اطلاعات کامل، فقط افرادی که آن را درخواست کرده اند. چقدر سوخت باقی مانده است؟ دوباره همان اطلاعات را به کارخانه ای که قرار است این کارت سوخت تولید شود ارسال می کردند. هیچکدوم آنلاین نیستن یعنی خود ناجی آنلاینه ولی بعد از اتفاقی که در آبان 1400 افتاد ما آنلاین نیستیم.خود اطلاعات میره نقشه سوخت رو درست میکنه. تنها چیزی که من به عنوان شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی دارم؛ من فقط نقشه باک بنزین دارم. من شماره ثبت نام را می دانم نه کد ملی افرادی که می خواهم کارت بانکی را به آنها پیوند دهم. اطلاعاتی که آقای رمضانی بیان کردند، ما کارت بانکی را به بانک مرکزی یا شاپرک یا دستگاه های دیگر مرتبط نمی کنیم. فقط این شخص با کارت بانکی خود به عنوان کارت سوخت می آید. خودش را بیان می کند. روشی که ما این کارت سوخت را طراحی می کنیم جمع آوری شده است، این کارت بانکی که وجود دارد، شخص یکی از کارت های بانکی خود را به عنوان کارت سوخت وارد می کند، کارتی که در بانک است، بنابراین گفتند این باید احراز هویت شود. کارت بانکی خود را به عنوان کارت سوخت اعلام می کند.

  این ویتامین قاتل کبد چرب است!

این روند طی می شود، وارد سیستم من می شود، وارد سیستم من می شود، کد ملی این شخص باید در سیستم من وارد شود. وقتی از این کد استفاده می کند می توانند سهمیه اش را برایش روشن کنند. در زمینه خودرو و وسایل نقلیه؛ چیزی که خیلی سریع در حال تغییر است این است که هر روز شاهد 28000 تعویض پلاک در مراکز تعویض پلاک در سراسر کشور هستیم و سالانه یک یا دو میلیون خودروی شماره گذاری شده جدید به ما اضافه می شود، یعنی بانک شماره خودرو ما دائماً به روز می شود. جریان در حال تغییر است، بنابراین ما آمادگی کامل برای همکاری کامل با شرکت ملی پالایش و پخش و پرتال تعاملی را داریم، اما انتظار داریم سطح اطلاعاتی که آنها از بانک های اطلاعاتی پلیس راهنمایی و رانندگی نیاز دارند، سطحی باشد که ماموریت پلیس است.

این موضوع در یکی دو جلسه کارشناسی آینده حل خواهد شد و جای نگرانی نیست. هفته آینده اولین جلسه خود را برای بررسی این اطلاعات خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید