تلخ‌و شیرین زندگی به درست و غلطی انتخاب‌هایمان بر می‌گردد

به گزارش خبرگزاری موج از استان قم

حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در جشن میلاد امام کاظم (علیه السلام) در حرم امام خمینی (ره). حرم بانوی کرامت این مراسم ضمن تبریک میلاد امام کاظم (علیه السلام) با بیان اینکه حمیده، مادر امام هفتم، بانویی وارسته، پاک، وارسته و عالم است، گفت: امام کاظم (علیه السلام) امامت 35 سال به طول انجامید و در سن 55 سالگی به شهادت رسید.

وی در بیان ویژگی های خاص امام کاظم (علیه السلام) بیان کرد که هنگام ولادت امام صادق (علیه السلام) سه روز اطعام شد. ختنه کردن فرزند قربانی توصیه می شود.

سخنران حرم مطهر با اشاره به سخاوت وصف ناپذیر امام کاظم (علیه السلام) با بیان اینکه سخاوت آن حضرت در آن زمان عام و خاص بود، یادآور شد: امام حتی به کسانی که به ایشان توهین می کردند کمک می کرد و آنها را دستگیر کرد.

ایشان پرداختن به مشکلات و مسائل مردم را از ویژگی های بارز پدر بزرگوار حضرت معصومه سلام الله علیها دانستند. وی خیر و نیکی را راه همه اهل بیت علیهم السلام عنوان کرد و گفت: یکی دیگر از مناسبت ها در این ایام واقعه 16 تیر است; در شب 16 تیر 1360 شهید آیت الله بهشتی و بیش از 70 نفر از یاران انقلاب به شهادت رسیدند. یاد شهید بهشتی که همیشه می گفت ما عاشق خدمتیم نه تشنه قدرت ماندگار.

رفیعی با بیان اینکه شهید بهشتی مظلومانه زندگی کرد و در برابر توهین و تهمت مظلومانه شهید شد، خاطرنشان کرد: چهلمین شهادت شهید آیت الله رئیسی در خدمت از دیگر مناسبت های این ایام است. شهید بزرگوار رئیسی انسانی پاک و اهل میدان و مقاومت بود و با ارتباط صمیمانه خود با خداوند متعال بسیاری از گره ها و مشکلات کشور را برطرف کرد.

سخنران نشست آموزشی آستان مقدس استان توافق شهید آیت الله رئیسی با رهبر معظم انقلاب را از ویژگی های قابل توجه سیدالشهدایی خطت برشمرد و بیان کرد: بحث انتخابات و تدارک سرنوشت ملت در 17 تیر، مشارکت و آرای بالا و اصل حضور مردمی مهمترین اهدافی است که باید دنبال شود. چرا که آرای بالا در انتخابات مبنای صلابت نظام اسلامی است.

وی با بیان اینکه رای دادن در برخی کشورها اجباری است، عدم مشارکت شهروندان آن کشور را از امکانات و خدمات دولتی محروم می کند، گفت: بسیار مهم است که مردم با علاقه و علاقه در صحنه حضور پیدا کنند. در تاریخ جوامع اسلامی همواره شاهد انتخاب های درست و نادرست بوده و طعم تلخ و شیرین انتخاب های خود را چشیده اند.

رفیعی با بیان اینکه در انتخاب رئیس جمهور باید به گذشته مردم و کارآمدی آنها توجه کرد، اذعان داشت: ادامه راه شهید رئیسی و حفظ و تقویت روابط ایران با کشورهای جهان و همچنین ایفای نقش موفق در عرصه دیپلماسی و عرصه عرصه است. ، از دیگر ویژگی های رئیس جمهور این است که سطح انقلاب است. ما باید به کسی رای دهیم که همه چیز را به روابط با غرب گره نزند و به رشد اقتصادی سالم دست پیدا کند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به آیاتی از آیه 19 سوره آل عمران با تاکید بر اینکه دین نزد خداوند اسلام است، یادآور شد: همه ادیان الهی راه تسلیم در برابر ذات الهی را آموزش می دهند و هیچکدام از الهیات. ادیان اصول مشابهی دارند. فرقی ندارد.

سخنگوی عتبات عالیات تصریح کرد: در صورت اطاعت از فرمان خداوند به نبوت پیامبر و امامت علی علیه السلام ایمان می آورد، به معاد ایمان می آورد و قرآن را به عنوان یک امر می پذیرد. کتاب الهی زیرا روح دین، اطاعت و پذیرش است.

رفیعی نیز به بخشهایی از حکمت نهج البلاغه 125 اشاره می کند و تأکید می کند که اسلام تسلیم بودن در برابر خداوند است و تسلیم همان داشتن یقین است و یقین اقرار صحیح است و اقرار صحیح انجام مسئولیت و تحقق است. از وظايف، رعايت احكام دين است، فرمود: اگر كسى برخلاف امر خدا كارى را كه براى خودش حرام و حلال است انجام دهد; با کسی که سکیفه و کربلا را یادداشت کرد، فرقی نمی کند. زیرا از روحیه اطاعت از ذات اقدس الهی دور است.


آیا این خبر مفید بود؟