تنش بین روسیه و اوکراین قیمت نفت را به 88.5 دلار رسانده است

ساعت: 11:55
تاریخ انتشار: 14/04/1400
کد خبر: 1802960

ترس از اختلال در عرضه در بحبوحه افزایش تنش ها در شرق اروپا و غرب آسیا، قیمت جهانی نفت را به 88.50 دلار در هر بشکه رسانده است.

به گزارش رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز در بحبوحه افزایش تنش ها در بحبوحه افزایش تنش ها در شرق اروپا و غرب آسیا افزایش یافت.

روسیه و غرب مدتی است که با اوکراین اختلاف دارند و آمریکا و اروپا مسکو را متهم می کنند که به دنبال به قدرت رساندن یک رهبر طرفدار روسیه است و در صورت مداخله نظامی روسیه را تحریم های شدیدی می کند. در غرب آسیا، تنش ها بین یمن، امارات و عربستان سعودی تشدید شده است.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال 61 سنت به قیمت 88.50 دلار معامله شد. قیمت نفت برنت در روز جمعه 0.6 درصد کاهش یافت.

قیمت نفت خام آمریکا با 56 سنت به 85 دلار و 70 سنت رسید. قیمت این نوع روغن نیز در معاملات روز جمعه 0.5 درصد کاهش یافت.

هر دو شاخص نفتی پنجمین هفته متوالی سود خود را در هفته گذشته ثبت کردند که حدود 2 درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از اکتبر 2014 بود. قیمت نفت در سال جاری بیش از 10 درصد افزایش یافت.

تمایل سرمایه گذاران به دلیل خطرات ژئوپلیتیکی بین روسیه و اوکراین و همچنین در غرب آسیا همچنان در حال افزایش است؛ در عین حال، اوپک پلاس هنوز به هدف تولید خود دست پیدا نکرده است.

وی افزود: «انتظار برای تقاضای بیشتر نفت در ایالات متحده فشارهای قیمتی را با سرد شدن هوا افزایش داده است».

  بیش از 4 هزار و 600 دانش آموز در قزوین تجهیزات آموزشی هوشمند ندارند

به گزارش رویترز، اوپک پلاس برای افزایش تولید ماهانه خود به 400 هزار بشکه در روز مشکل دارد.

به گفته دو منبع آگاه، پایبندی به اوپک پلاس در ماه دسامبر به ۱۲۲ درصد رسید که نشان می‌دهد این گروه با چالش‌هایی برای افزایش تولید مواجه است.

تتسو امروری، تحلیلگر بازار گفت: انتظار می رود عربستان سعودی و روسیه به سیاست فعلی خود برای افزایش تدریجی تولید ادامه دهند تا قیمت نفت را بین 85 تا 90 دلار در هر بشکه نگه دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید