تولید کاغذ به ۸۰ هزار تن رسید/ثبت‌نام جدید حج عمره نخواهیم داشت

وی بیان کرد: در آغاز فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم ، حدود ۵ هزار تن کاغذ در کشور تولید می شد اما اکنون به آستانه ۸۰ هزار تن رسیده است و تمام نیاز حوزه کاغذ تحریر و فرهنگی تامین می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر اینکه من تمایل دارم دوستان دیروز و امروز ما با سینما آشتی کنند و با سینماکاران دوست باشند و به‌ دنبال رونق سینما باشند و مانند سال گذشته در جشنواره به‌دنبال حذف سینمای ملی نباشند، اضافه کرد: چتر فرهنگ و هنر ایران به اندازه کافی باز است از این رو جای نگرانی نیست و سینماگران جای آنها را تنگ نخواهند کرد.

اسماعیلی درباره برنامه اعزام حجاج عمره گفت: ثبت‌نام جدید نخواهیم داشت تا بخش عمده‌ای از کسانی که سالیان سال منتظر هستند اعزام شوند.

وی عنوان کرد: اکنون بیش از ۵ میلیون و ۷۰۰ نفر برای حج عمره و یک میلیون نفر برای حج واجب در نوبت قرار دارند و همکارانم در سازمان حج در عربستان سعودی مشغول رایزنی برای اجاره هتل و تمهید مقدمات هستند و سازمان هواپیمایی نیز در رابطه با حمل و نقل تلاش می‌کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: همچنین با همکاری بانک مرکزی در تامین ارز مشکلمان حل شد و نگرانی که هفته پیش داشتیم مرتفع شده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه تلاش بر این است که در اسرع وقت شاهد اعزام متقاضیان به حج باشیم، ابراز امیدواری کرد با توافقات ترابری و حمل و نقل و اعلام قطعی میزان هزینه و مدت زمان این سفر توسط سازمان حج و زیارت شاهد حضور زائران خانه خدا و مردم مشتاق در مکه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید