ثبت تخلف سرعت بیش از 382 هزار وسایل نقلیه در مازندران

رئیس اداره راهداری مازندران خبر داد؛

رئیس اداره راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: بر اساس آمار به دست آمده از سامانه های ثبت تخلف سرعت، در خرداد ماه امسال بیش از 382 هزار تردد غیرمجاز سرعت غیرمجاز انجام شده است. که معادل حدود این یک درصد ترافیک است.

به گزارش خبرگزاری مازندران موج

علی صادقی بیان کرد: از 64 میلیون تردد مشاهده شده در خرداد ماه امسال بیش از 382 هزار تردد سرعت غیرمجاز به ثبت رسیده و در این آمار حدود 206 هزار تخلف مربوط به تخلف میانگین سرعت خودروها در محورهای آیس بوده است. .

وی ادامه داد: بررسی های تصادفات نشان می دهد که سرعت غیرمجاز یکی از عوامل اصلی تصادفات در استان مازندران است و از این رو کنترل رفتار پرخطر رانندگان به ویژه سرعت غیرمجاز در محورهای استان می تواند نقش موثری در پیشگیری از مرگ و میر تصادفات شدید داشته باشد.

سرپرست مدیریت راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران افزود: این اداره کل راه ها و نقاط پرحادثه را به سامانه های هوشمند ثبت تخلفات رانندگی تجهیز کرده است و از همه راهداران تقاضا داریم با توجه به سرعت مجاز رانندگی کنند. برای حفظ ایمنی ترافیک و سایر رانندگان و رسیدن سالم به مقصد.

باید بگویم؛ در حال حاضر 136 سامانه به بهره برداری رسیده و امسال توسعه این سامانه در دستور کار مدیریت راهداری قرار دارد.آیا این خبر مفید بود؟