جامعه عشایر در اقتصاد استان ایلام نقش به سزایی ایفا می کند

مدیرکل امور عشایر استان ایلام:

مدیرکل امور عشایری استان ایلام با بیان اینکه امیدواریم با تجهیز سیاه چادرها به پنل خورشیدی بتوان در راستای حمایت از عشایر گام برداشت، خاطرنشان کرد: جامعه عشایری نقش مهمی در اقتصاد ایلام ایفا می کند. استان

به گزارش خبرگزاری موج ایلام

خانزادی، مدیر کل امور عشایری استان ایلام وی در حاشیه مراسم افتتاحیه پروژه های صنعت برق استان ایلام در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار کرد: بر اساس دستور رئیس جمهور مبنی بر تحویل 220 هزار پنل خورشیدی به کشور، امروز 445 پنل خورشیدی با حمایت شرکت توزیع نیروی برق استان ایلام در اختیار عشایر استان قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد با تجهیز سیاه چادرها به پنل های خورشیدی بتوان در راستای حمایت از این قشر مولد گام برداشت و خاطرنشان کرد: جامعه عشایری نقش مهمی در اقتصاد استان ایلام ایفا می کند.

خانزادی با بیان اینکه برای آموزش عشایر در مناطق مختلف تلاش شده است، اظهار داشت: در حوزه انتخابات نیز برخی از دستگاه های احراز هویت از طریق این سامانه های خورشیدی در مناطق عشایری بارگیری شده است که خدمات دولتی در مناطق عشایری محسوب می شود. .

این مسئول به ارزش اقتصادی بالای محصولات عشایری اشاره کرد و گفت: 3500 میلیارد تومان ارزش اقتصادی محصولات این قشر است.

وی به لزوم برندسازی، بسته بندی محصولات و اجرای زنجیره ارزش اشاره کرد و گفت: تلاش داریم با اجرای این برنامه ها گام های مهمی در جهت ارتقای وضعیت اقتصادی و معیشتی عشایر برداریم.آیا این خبر مفید بود؟