جذب مدرس رسمی آموزش زبان های خارجی در آموزش و پرورش

جذب مدرس رسمی آموزش زبان های خارجی در آموزش و پرورش

رضا مراد سهرایی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با شفقنا در این باره توضیح داد: شورای عالی آموزش و پرورش به دنبال ایجاد تحول در آموزش زبان های خارجی در کشور است. طبق اصل تنوع پذیری، آموزش زبان های خارجی در مدارس علاوه بر زبان انگلیسی تصویب شد که به نظر من تصمیم درست و مناسبی بود.

وی درباره لزوم آموزش چندین زبان خارجی در مدارس گفت: ایران از معدود کشورهایی است که فقط در مدارس زبان انگلیسی را آموزش می دهد، بسیاری از کشورهای دنیا بیش از یک زبان تدریس می کنند و به دانش آموزان امکان انتخاب یک زبان خارجی را می دهند. به علاقه آنها حق انتخاب و انتخاب بدهید. اکنون این فصل را باز کرده ایم.

آقای مراد سهرایی گفت: آموزش زبان های خارجی در مدارس دارای شرایط، ضوابط و ملاحظاتی است، از جمله اینکه چه تعداد نفر داوطلب تدریس زبان های خارجی هستند و کتاب های مربوطه باید چه نوع کتابی باشد.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال های آینده سیستم آموزش زبان های خارجی بهتر از سیستم فعلی ارائه شود.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چه تعداد معلم برای اجرای این برنامه جذب یا آموزش دیده اند، گفت: آموزش هیچ متنی بدون استاد امکان پذیر نیست، اما در چه فرآیندی باید معلمانی را برای آموزش زبان های جدید خارجی تربیت کرد، یکی از آنهاست. موضوعات پیش بینی شده در آیین نامه

وی تصریح کرد: اگر تعداد دانش آموزان متقاضی برابر با تشکیل کلاس های درس باشد، موظفیم برای این مدارس و کلاس ها معلم تهیه کنیم.

  رکورد منفی استقلال مقابل پرسپولیس

آقای مراد سهرایی تاکید کرد: فارغ التحصیلان زبان های عربی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، روسی، اسپانیایی و چینی در ایران هستند و این افراد در آینده دوره های آموزشی خواهند دید و در سطح معلم آموزش خواهند دید، اما به عنوان معلم منصوب خواهند شد. در حال حاضر مسئولی در این حوزه ها در دستور کار نیست.

دیدگاهتان را بنویسید