جزئیات عجیب قرارداد استقلال با کاوه رضایی

پر بودن فهرست استقلال یکی از موانع استقلالی شدن رضایی در نیم فصل اول و دوم بود. او در ابتدای فصل به دلیل لیست کامل بزرگسالان استقلال راهی تراکتورسازی شد اما در ابتدای حضورش در قرمزپوشان تبریزی نتوانست عملکرد خوبی از خود نشان دهد. در پایان نیم فصل کاوه قدم به قدم عملکرد بهتری از خود نشان داد اما در نهایت قرارداد خود را با تراکتور لغو کرد تا به استقلال بازگردد اما لیست استقلال در نیم فصل پر شد و کاوه این کار را انجام داد. دوباره در استقلال نیاید و به گفته یکی از مدیران باشگاه استقلال، کاوه بدون حضور در این تیم می تواند 20 میلیارد تومان غرامت از استقلال دریافت کند.

بندهای عجیب در قرارداد استقلال با کاوه رضایی

دیروز (یکشنبه) اطلاعاتی از قرارداد کاوه رضایی با استقلال منتشر شد که ارقام متفاوتی از درآمد رضایی را نشان می داد. از نکات قابل توجه این قرارداد وجود گزینه های پرارزش بود که باعث شد تا مدیریت سابق باشگاه استقلال در این خصوص مورد انتقاد قرار گیرد.

اما اینها تمام جزئیات قرارداد رضایی با استقلال نیست. کاوه رضایی در زمان عقد قرارداد با استقلالی ها گزینه های دیگری نیز داشت که این بازیکن را قادر ساخت تا در مقابل باشگاه اقدام لازم را انجام دهد.

قرارداد بر اساس مدل های خارجی

قرارداد استقلال و کاوه رضایی با دیگر بازیکنان ایرانی و به مدل قرارداد یک بازیکن خارجی متفاوت است!

رسیدگی قضایی به جای ایران در فیفا!

در قرارداد این بازیکن آمده بود در صورت بروز اختلاف بین طرفین باید به فیفا که از بازیکنان خارجی شاغل در فوتبال ایران محسوب می شود، ارجاع شود.

  4 دلیل برای تماشای مبارزه مبارز ایرانی با غول اوکراینی / چه کسی آقای کیک بوکسینگ قهرمانی ONE می شود؟

قرارداد دو زبانه کاوه

مشکل بعدی دو زبانه بودن قرارداد کاوه رضایی بود که مربوط به بازیکنان خارجی هم می شود و طبق اصول کلی قرارداد بازیکنان ایرانی با باشگاه های ایرانی باید بر اساس فارسی باشد. موارد دیگری نیز در مورد قرارداد کاوه رضایی در نظر گرفته شد که همگی به موضوع خارجی بودن مهاجم تیم فوتبال استقلال پرداختند.

قرارداد ریالی یا دلاری؟

رضایی با همه این مشکلات نتوانست استقلالی شود و به تراکتور پیوست. گفته می شود مدیران وقت استقلال روند مذاکرات و قرارداد خود با کاوه رضایی را تغییر داده اند، اما هنوز مشخص نیست که آیا جزییات قرارداد کاوه رضایی با استقلال یک بازیکن ایرانی محسوب می شود یا اینکه کاوه رضایی صلاحیت حضور در فیفا را دارد. به دنبال حقوقش باشد شکایت کند و مانند استراماچونی، میلیچ و پادوانی و دیگر استقلالی های سابق خارجی، دوباره پای این باشگاه را به جریمه های دلاری باز کند.

نکته قابل توجه دیگر در مورد کاوه و استقلال سکوت یا توجیه مدیران باشگاه در این مورد است. پرونده ای که همچنان پر از ابهام است و حتی سرنوشت کاوه رضایی در استقلال نیز با ابهامات زیادی مواجه است و باید دید این پرونده چه زمانی به روشنگری مناسب منجر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید