جزئیات و شرایط فروش ربع سکه 450000 در بورس امروز 13 بهمن 1401.

جزئیات و شرایط فروش ربع سکه 450000 در بورس امروز 13 بهمن 1401.

مرحله جدید فروش ربع سکه در بورس از امروز سه شنبه آغاز می شود. در این مرحله 450000 ربع سکه عرضه می شود.

450 هزار قطعه سکه طلای بهار آزادی از امروز سه شنبه 4 بهمن 1401 به مدت 10 روز کاری از طریق بورس کالای ایران عرضه می شود.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، عرضه ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا در این مرحله به صورت گواهی سپرده مستمر و فرآیند کشف قیمت جدید در تحویل مربوطه نیز به صورت ثبت نام است. سفارش کتاب با قیمت های مختلف

هفته گذشته طی سه روز عرضه ربع سکه در بورس، حدود 50 هزار قطعه سکه ربع بهار آزادی به قیمت های موجود در مرحله ثبت سفارش به روش حراج تک قیمتی معامله شد. بنابراین قیمت روز اول 7 میلیون و 200 هزار تومان، روز دوم 7 میلیون و 90 هزار تومان و روز سوم 7 میلیون و 50 هزار تومان بود.

براساس شرایط عرضه سه ماهه در بورس کالا، تمامی افراد بالای 18 سال با کد ملی می توانند حداقل یک و حداکثر پنج سکه طلای بهار آزادی خریداری کنند.

خریداران می توانند پنج روز کاری پس از خرید سکه در بورس کالا به صندوق بانک رفاه مراجعه و با ارائه مدارک مربوط به بورس نسبت به دریافت فیزیکی معادل سکه های خریداری شده اقدام کنند.

بانک مرکزی همچنین در نامه ای به شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد: مبلغ 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده در قیمت آزاد معاملات سپرده سکه طلای رباح بهار آزادی از خزانه بانک رفاه محاسبه شده است. بنابراین مبلغ دیگری به عنوان هزینه مالیات بر ارزش افزوده از متقاضیان اخذ نخواهد شد.

  معرفی بهترین بازیکنان در تمامی رده های فیزیک در جام جهانی اسپانیا / ایران با دو طلا، دو نقره و یک برنز بالاتر از رقبا

لازم به ذکر است عرضه ربع سکه طلا به بورس کالا توسط بانک مرکزی با همکاری بورس کالای ایران برای رفع حباب سکه و اصلاح انتظارات تورمی غیرواقعی انجام می شود.

کرمی، معاون عملیات بازار آزاد بانک مرکزی درباره مرحله جدید عرضه ربع سکه در بورس گفت: در عرضه هفته گذشته کشف قیمت از طریق حراج تک قیمتی انجام شد. به عنوان مثال در هفته قبل اگر خریداران با قیمت های فرضی 1100 تا 1400 سفارش می دادند و با توجه به شرایط بازار، بانک مرکزی تشخیص می داد که 1200 مناسب است، بنابراین شخصی که مبلغی بالاتر از قیمت تعیین شده توسط بانک ثبت می کرد. با همان قیمت 1200 تومانی می توانستند سکه را خریداری کنند اما افرادی که قیمت کمتری ثبت کردند قادر به خرید آن نبودند.

وی افزود: با روش قبلی پس از فروش هر روز و قیمت نهایی تعیین شده توسط بانک مرکزی، افرادی که قیمت کمتری را ثبت می کردند حذف می شدند و افرادی که تقاضای خرید با قیمت بالاتر می کردند، می توانستند یک چهارم قیمت را خریداری کنند. سکه

کرمی افزود: اما در حراج این هفته حراج چند قیمتی خواهیم داشت و طبق مثالی که در بالا ذکر کردم، اگر همین قیمت ها در این هفته ثبت شود و قیمت در نظر گرفته شده توسط بانک مرکزی 1200 تومان باشد، شخصی که ثبت نام کرده است. 1200 تومان به همان قیمت ربع سکه می گیرد و هرکسی که ثبت نام کند با همان قیمت بالاتر می رود.

دیدگاهتان را بنویسید