حداقل مزیت خدمات متصدی بانک چیست؟

حداقل مزیت خدمات متصدی بانک چیست؟

دبیرکل شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی گفت: سقف تسهیلات کارکنان بانک ها تا پایان سال 1390 معادل 692 میلیون تومان و حداقل سود این تسهیلات 10 درصد است.

دبیرکل شورای هماهنگی بانک های دولتی و نیمه دولتی در برنامه ویژه خبری تسهیلات پرداختی بانک ها به کارکنان خود گفت: کارکنان بانک ها می توانند مانند سایر اقشار جامعه از تسهیلات استفاده کنند. شرط استفاده از این گزینه برای آنها این است که 2 سال از دستور کار رسمی کارمند گذشته باشد و شامل شرایط مسکن، نیازهای اولیه و تعمیرات منزل باشد.

وی ادامه داد: از سال 1394 شرایط پرداخت این امداد در قانون بودجه تعدیل شده است. کارگروهی متشکل از وزیر اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بانک مرکزی در مورد سقف ابزار تصمیم گیری کردند و مقرر شد نرخ سود بر اساس مصوبه پولی و ارزی تعیین شود. شورای اعتبار .

قیطاسی تصریح کرد: بر این اساس حداقل نرخ سود تسهیلات کارکنان بانک ها 10 درصد است و استثنایی در این زمینه وجود ندارد.

این مسئول گفت: بر اساس قانون بودجه سال 1401 سقف تسهیلات پرداختی بانک های دولتی و نیمه دولتی به کارکنان خود 692 میلیون تومان است که البته یکساله نیست و یک کارمند بانک می تواند طی سال 30 این تسهیلات را دریافت کند. سال سابقه کار..

وی با توجه به اینکه یکی از بانک های قرض الحسنه 68 درصد منابع خود را در اختیار کارکنان قرار می داد، پاسخ داد: تسهیلات پرداختی بانک های دولتی و نیمه دولتی به کارکنان طبق قانون بوده و حداقل نرخ سود آن 10 درصد است. . مدت بازپرداخت با توجه به نوع شی متفاوت است.

قیطاسی در پاسخ به این سوال که در گزارش بانک مرکزی برخی بانک ها بیش از یک میلیارد تومان به کارکنان پرداخت کرده اند، گفت: اینطور نیست، گزارشی که بانک مرکزی اعلام کرده مانده تسهیلات کارکنان بوده است، یعنی. . کل اصل و سود محاسبه می شود.

وی افزود: سقف تسهیلات پرداختی به کارکنان تا پایان سال 1401 معادل 692 میلیون تومان در بانک های دولتی و نیمه دولتی است که اگر بیش از آن در بانکی باشد، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در بانک حضور دارند. بانک ها و برخورد با آنها .

منبع/باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید