حقوق سیاسی و اقتصادی برابر حق مردم است

به گزارش خبرگزاری موج


، گفت جلیلی امروز (23 تیرماه) در سفر خود به استان کردستان و در میان مردم حاضر شد و با بیان اینکه روزگاری توفیق حضور در جمع دانشگاهیان دانشگاه کردستان، کولبران بانه، جوانان مرزی باشماق و دانشجویان را داشتیم. دانشگاه آزاد مریوان گفت: این را گفتم تا بگویم با هر امر و مشکل استان کردستان آشنا هستم و تمام ضعف ها، آسیب ها و کاستی های این استان را می دانم.

وی گفت: من بارها حاشیه شهرهای استان کردستان را دیده ام، ساعت ها در خیابان ها قدم زده ام و مشکلات و نقاط ضعف این استان را از نزدیک دیده ام و با ظرفیت، فرصت ها و روحیات نیز آشنا هستم. و ارزش های مادی استان

جلیلی با بیان اینکه فرصت های بی شماری در کشور وجود دارد، گفت: در استان کردستان نیز دریایی از فرصت ها وجود دارد و باید در آینده شاهد جهش چشمگیری در استان کردستان باشیم و فرزندان دختر و پسرمان احساس ناامیدی و بیکاری نکنند. با همه این فرصت ها یک فرصت منحصر به فرد نیز وجود دارد و آن خود مردم هستند.

وی پیشرفت کشور را در گرو عدالت می داند و افزود: پیشرفت زمانی حاصل می شود که عدالت باشد و تبعیض و بی عدالتی در بین ما نباشد و از ظرفیت اقوام مختلف در بدنه دولتی استفاده شود.

جلیلی افزود: هر ملت، استان و فرهنگی رنگ و نقش متفاوتی دارد و هر کدام می توانند الگوی زیبای ایران را به جهانیان نشان دهند.

وی خاطرنشان کرد: هر کدام از هویت ها و قومیت ها فرصتی برای ایران است و می توان عظمت ایران را به جهانیان نشان داد.

جلیلی با بیان اینکه دشمن امروز نگران همبستگی و اتحاد ملت ایران است، گفت: اما زمانی می توان به این وحدت مباهات کرد که کشور پرنده و کردستان در حال پرش داشته باشیم و شاهد نقش پرشکوه تک تک مردم باشیم.

وی تصریح کرد: شرکت در انتخابات حق هر ایرانی است و این وظیفه ماست که شرایط حضور در انتخابات را حتی برای دورافتاده ترین روستاها و نقاط کشور فراهم کنیم و امروز همه دنیا نظاره گر انتخابات ایران هستند. ببینید مردم ایران چه کسی را انتخاب خواهند کرد.»

جلیلی ادامه داد: در کنار حقوق سیاسی مردم، مردم باید از نظر حقوق اقتصادی برابر باشند و فرصت های اقتصادی فقط در اختیار افراد خاصی نباشد.

مردم باید از حقوق سیاسی و اقتصادی برابر برخوردار باشند.

جلیلی نماد هویت یابی طبقه ضعیف جامعه است.

در ادامه قدیر خانزاده رئیس ستاد سید جلیلی کردستان گفت: در دوران حکومت شهید رئیسی شور و نشاط و خدمت در جامعه جاری شد.

وی گفت: دوران دولت شهید رئیسی دورانی بود که مدیران روی کار آمدند و انقلابی، فداکار و خدمتگزار بودند و در این مدت پروژه هایی که در دوران تدبیر و امید رها شده بود به بهره برداری رسید.

کدیرخان زاده افزود: آینده کشور نیازمند رئیس جمهور با تجربه و سیاسی است که در عرصه های مختلف تحولات اساسی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: جلیلی نماد هویت و حقوق مردمی است که در چرخه تبعیض و مردسالاری مورد ظلم قرار گرفته اند.

مردم باید از حقوق سیاسی و اقتصادی برابر برخوردار باشند.

سید جلیلی در بدو ورود به استان کردستان بر مزار شهدای سنندج رفت و به مقام شامخ شهدای این استان ادای احترام کرد.


آیا این خبر مفید بود؟