حل معضلات اجتماعی کشور با ورود دانشگاه ها محقق می شود


ساعت: 16:56
تاریخ انتشار: 1401/02/14
کد خبر: 1836419

فرحی گفت: برای حل مشکلات اجتماعی کشور، دانشگاه ها باید سهم خود را در حل معضلات اجتماعی ایفا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به نقل از Morning Birch; معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات فناوری ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید دانشگاه نیشابور گفت:

مرتضی فرحی افزود: دانشگاه تا به امروز تنها به فکر آموزش و پژوهش است و نقش دانشگاه را جز تربیت مدیران موثر و خلاق برای حل مشکلات جامعه نمی توان دید. به همین دلیل با کمک وزارت علوم و نمایندگان مجلس تصمیم گرفتیم که دانشگاه وارد بطن جامعه شود.

وی ادامه داد: از این رو دانشگاه باید هر سال تنها یک مشکل را شناسایی کند تا دانشگاه به مشکلات زیرساختی وارد شود و نقش خود را در حل معضلات اجتماعی ایفا کند.

فرحی بیان کرد: در این مدت باید اولویت پرداختن به مسائل هویتی و فرهنگی باشد و دانشگاه بر دانشگاه اسلامی متمرکز شود.

معاون وزیر علوم گفت: زمانی که وزارت علوم را از دولت قبل تحویل گرفتیم، دانشگاه با تاج و تعلیق آموزش مواجه بود و کل فضای آموزشی و فرهنگی بسته بود، بنابراین کمتر رئیسی را منصوب می کردیم که این کار را انجام دهد. مسئولیت نپذیر.»

وی تصریح کرد: دانشگاه های آموزش عمومی بالغ بر 30 میلیارد و شهرستان ها با بیش از 14 میلیارد بدهی به مسئولان واگذار شده است. بنابراین مسئولان این دوره باید تلاش کنند.

فرحی گفت: در بودجه هزار و 400 محل تامین مالی، اموال فروخته شده و بحث مقایسه با هیات اجرایی مطرح نشده است، بنابراین روسای دانشگاه باید از طریق بودجه های تخصیصی این موارد را تامین کنند.

  جشنواره سفال و سرامیک کوم + تصاویر

وی با اشاره به اینکه وزارت علوم بودجه قابل توجهی را برای تجهیز آزمایشگاه دانشگاه نیشابور اختصاص می دهد، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود شهرهای صنعتی در نیشابور در تلاش هستیم در کنار رشته های علوم انسانی رشته های فنی را در دانشگاه نیشابور ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید