خبر خوش برای بازنشستگان اجتماعی و کمیته حمایت

روز جدید :

خبر خوش برای بازنشستگان اجتماعی و کمیته حمایت

وی با بیان اینکه شهید رئیسی به مناطق ضعیف و محروم توجه ویژه داشت، افزود: در سه سال گذشته بیش از 90 درصد از تعهدات راه و شهرسازی گلستان در حوزه مسکن محقق شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: تعهد ما ساخت حدود 79 هزار واحد مسکونی در مدت سه سال بود و تاکنون برای بیش از 63 هزار واحد مسکونی پروانه صادر شده و ساخت برخی از واحدها آغاز شده است. ساخت برخی از بلوک ها به پایان رسیده است و برخی از آنها در مرحله نهایی است.

حسینی با اشاره به اینکه علیرغم همه محدودیت های موجود در استان گلستان برای عدم استفاده از زمین مرغوب، جهش بزرگی در تامین زمین صورت گرفته است، اظهار داشت: بر اساس تبصره 2 ماده 9 قانون جهش تولید مسکن، استفاده از زمین مجاز است. زمین نخست و دو، برای ساخت مسکن در طرح جوانان جمعیت، نهضت ملی و مسکن محرومان، اما همکاران ما در شناسایی و تملک زمین جهش سه برابری کردند.

وی افزود: پس از پیگیری های هیئت دولت و وزارت راه و شهرسازی به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد به ویژه مشمولان کمیته امداد و بهزیستی چهار میلیارد ریال با هزینه کم در سال جاری پرداخت می شود. یک پرداخت بلند مدت

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان یادآور شد: در این راستا در حال هماهنگی با کمیته امداد و بهزیستی برای شناسایی جامعه هدف هستیم که در کنار این اقدام، واگذاری زمین نیز در حال پیگیری است و تاکنون زمین انجام شده است. برای 1500 واحد در شهرستان های استان در نظر گرفته شده است

به گفته حسینی؛ برای اولین بار در کشور و در دولت شهید رئیسی اعطای چهار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای ساخت مسکن شهری به ویژه اقشار محروم و آسیب پذیر اجرا شد.

وی در ادامه به تثبیت و کنترل قیمت اجاره مسکن اشاره کرد و گفت: در شورای عالی مسکن مصوب شد که قیمت اجاره بها نسبت به سال گذشته تا 25 درصد افزایش یابد.

حسینی تصریح کرد: اتفاقات خوبی در حوزه راه های استان افتاده و اعتبارات برای بهسازی راه های اصلی استان در دولت شهید رئیسی سه برابر شده است.

وی با بیان اینکه سفر اول و دوم شهید رئیسی به گلستان بسیاری از تاخیرها را برطرف کرد، تصریح کرد: در دو سفر شهید رئیسی وام قرض الحسنه به استان اعطا شد، در رونق مسکن ملی به آنچه دولت وعده داده عمل می کنیم و پیگیری می کنیم. تعهد دولت خواهد بود.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: سال گذشته نزدیک به سه میلیارد ریال برای اصلاح تغذیه و کمک به درمان و توانبخشی 55 خانوار مبتلا به متابولیسم پرداخت شد.

روح الله خدابنده لو افزود: همه مبتلایان به بیماری متابولیک فنیل کتونوری صرف نظر از ناتوانی و فارغ از دهک درآمدی تحت حمایت اجتماعی قرار می گیرند و از خدمات این سازمان بهره مند می شوند.