خرید و فروش غیر قانونی امتیاز نهضت ملی مسکن با قیمت های نجومی

خرید و فروش غیر قانونی امتیاز نهضت ملی مسکن با قیمت های نجومی

امتیازات واحد نهضت ملی مسکن پرند شهر هم اکنون با قیمت های بین 300 تا 500 میلیون تومان خرید و فروش می شود. واحدهایی که بخشی از آنها همچنان روی زمین است.

در عین حال خرید و فروش امتیاز واحدهای نهضت ملی مسکن غیرقانونی است که در شهرهای پردیس و پرند با قیمت های نسبتاً بالایی صورت می گیرد.

به گزارش تسنیم، ناهماهنگی شدید تولید و عرضه مسکن در سال های اخیر باعث شده است که قیمت مسکن به دلیل تقاضای بالا همچنان روند صعودی داشته باشد. بر اساس آخرین گزارش بانک مرکزی، متوسط ​​قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22 گانه شهر تهران به 81 میلیون و 440 هزار تومان افزایش یافت.

روند صعودی قیمت مسکن منجر به تغییر تقاضای مسکن به شهرهای اطراف تهران به ویژه دو شهر جدید پرند و پردیس شده است. واحدهای مسکن مهر (حدود 200 هزار واحد) در این شهرها ساخته شده و اکثر آنها به مالکان واگذار شده است. واحدهای مسکن مهر در این دو شهر بسته به متراژ بین 1.3 تا حدود 3 میلیارد تومان خرید و فروش می شود.

در خصوص واحدهای نهضت ملی مسکن، 2043 واحد در شهرک پردیس و حدود 33500 واحد در شهرک جدید پرند با میانگین پیشرفت 25 درصد در حال ساخت است. در این شرایط و با توجه به آنچه در ابتدای گزارش ذکر شد، خرید و فروش امتیاز واحدهای نهضت ملی مسکن در این شهرها توسط برخی بنگاه های املاک در حال انجام است.

واگذاری امتیاز این سایت ها در حالی انجام می شود که مسئولان وزارت راه و شهرسازی همواره بر غیرقانونی بودن این کار تاکید و هشدارهایی در این زمینه داده اند.

هم اکنون واحدهای نهضت ملی مسکن در شهر پرند با قیمت های بین 300 تا 500 میلیون تومان خرید و فروش می شود. قطعاتی که برخی از آنها به اصطلاح هنوز در میدان هستند.

در شهر جدید پردیس با توجه به پیشرفت بالای 50 درصدی قیمت ها به طور قابل توجهی بالاتر از واحدهای شهر پرند است. بررسی ها نشان می دهد خرید و فروش غیرقانونی نهضت مسکن پردیس ملی با هزینه ای حدود 2 میلیارد تومان انجام می شود.

به گزارش تسنیم، معاملات غیرقانونی امتیازات و واحدهای نهضت ملی مسکن در شهرهای اطراف تهران در حالی انجام می شود که اخیرا مدیرعامل صندوق ملی مسکن از راه اندازی سامانه فروش واحدهای نهضت ملی مسکن خبر داده است.

محمدرضا مهدیار اسماعیلی با یادآوری اینکه حدود 12 هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه های مسکن مهر از جمله نهضت ملی مسکن، تکمیل واحدهای مسکونی باقیمانده و تکمیل خدمات زیربنایی و ارتقاء هزینه شده است، گفت: امسال در تلاش هستیم. جلب مشارکت مردم با جذب منابع اندک برای پیشبرد پروژه های نهضت ملی مسکن.

وی بیان کرد: در ماه های آینده سامانه منابع مالی نهضت ملی مسکن با مشارکت مردمی راه اندازی و رونمایی می شود. در این سامانه فروش واحدهای نهضت ملی مسکن برای جذب منابع عمومی مردم انجام می شود.

لازم به ذکر است بر اساس اظهارات مدیرعامل صندوق ملی مسکن، قانونی شدن خرید و فروش نهضت ملی مسکن در آینده نزدیک محتمل است که در این صورت می توان پیش بینی کرد که نرخ های اعلام شده با آن مواجه خواهد شد. افزایش

.

خرید و فروش غیر قانونی امتیاز نهضت ملی مسکن با قیمت های نجومی ///

خرید و فروش غیر قانونی امتیاز نهضت ملی مسکن با قیمت های نجومی ///