خسارت 452 میلیارد تومانی سیل و طوفان به بخش کشاورزی

رئیس جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در جلسه مدیریت بحران استان که با حضور استاندار و کلیه اعضا برگزار شد، گزارشی از ارزیابی خسارات وارده به بخش کشاورزی در سیل و طوفان اخیر ارائه کرد. آژانس ها

به گزارش خبرگزاری مازندران موج

بابک مومنی در این نشست اظهار داشت: سیل و طوفان اخیر خسارات زیادی به اراضی کشاورزی، باغات، تاسیسات زیربنایی و ادوات کشاورزی استان وارد کرده است.

وی با بیان اینکه برآورد دقیق خسارت انجام شده است ادامه داد: بر اساس این ارزیابی کل خسارت وارده به بخش کشاورزی استان در این حادثه 452 میلیارد تومان برآورد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به جزئیات این خسارت گفت: سیل و طوفان اخیر همچنین به راه های روستایی، کانال های آبرسانی و زهکشی و تاسیسات زیربنایی حوزه کشاورزی خسارت وارد کرده است.

وی افزود: برای جبران این خسارات و حمایت از کشاورزان آسیب دیده نیازمند کمک دولت و نهادهای ذیربط هستیم.

مومنی خاطرنشان کرد: همچنین لازم است در زمینه لایروبی رودخانه ها، احداث سدهای خاکی و تقویت زیرساخت های حوزه کشاورزی اقدامات لازم برای جلوگیری از وقوع حوادث مشابه در آینده انجام شود.

باید بگویم؛ استاندار مازندران در این جلسه با تاکید بر لزوم جبران خسارت کشاورزان آسیب دیده از نهادهای ذیربط خواست تا اعتبارات و کمک های بلاعوض را به این افراد پرداخت کنند.آیا این خبر مفید بود؟