خطر قحطی در انتظار ۷۰ درصد ساکنان نوار غزه است

به گزارش خبرگزاری موج


به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این رهبر جنبش مقاومت اسلامی حماس وی امروز شنبه تاکید کرد که دشمن صهیونیستی برای دویست و شصت و هفتمین روز متوالی در حال جنگ و جنایت علیه مردم است. غزه ادامه دارد

اسامه حمدان وی افزود: دشمن صهیونیستی تمامی گذرگاه های نوار غزه را بسته و مرگ بر اثر گرسنگی در این نوار به واقعیت تبدیل شده است. رژیم اشغالگر و فاشیست به جنگ گرسنگی علیه مردم فلسطین در غزه ادامه می دهد.

حمدان تصریح کرد: وضعیت نوار غزه به ویژه در غزه و استان های شمالی بسیار فاجعه بار است و هزاران نفر بر اثر گرسنگی در خطر مرگ هستند.

وی خاطرنشان کرد: برآوردهای سازمان ملل نشان می دهد که 70 درصد مردم غزه در معرض خطر گرسنگی هستند، در حالی که 350 هزار کودک زیر 5 سال در نوار غزه با کمبود شدید مواد غذایی مواجه هستند.

اسامه حمدان تاکید کرد: برآوردهای سازمان ملل نشان می دهد که بیش از نیمی از خانواده های غزه تنها یک وعده غذایی در روز دارند. از 9 ماه پیش تاکنون، دشمن صهیونیستی به گرسنگی دادن ساکنان نوار غزه ادامه می دهد.

وی تصریح کرد: اشغالگران به عنوان بخشی از مجازات دسته جمعی خود، مردم غزه را محاصره نظامی کامل کردند.

حمدان تصریح کرد: دشمن صهیونیستی برای جلوگیری از ورود کمک های بشردوستانه به نوار غزه اقدامات تنبیهی انجام داده است.

گفت: در بار جای امنی نیست غزه وجود ندارد و اشغالگران هر بار به مناطقی که امن اعلام کرده اند حمله می کنند.

این رهبر حماس تصریح کرد که اقدامات رژیم صهیونیستی به طور کلی بسیار بدتر از آنچه در اردوگاه های کار اجباری نازی ها اتفاق افتاد بود.

اسامه حمدان تصریح کرد: سیاست قحطی زدایی در نوار غزه یکی از وحشیانه ترین شیوه های جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه است.

حمدان تاکید کرد: هدف دشمن صهیونیستی از این سیاست، فشار بر مردم غزه در راستای تلاش برای ایجاد بدیل برای جنبش حماس است.

اسامه حمدان تاکید کرد: دشمن صهیونیستی از ابتدای جنگ عمدا سیاست گرسنگی و تشنگی را در نوار غزه دنبال کرده است.

حمدان تصریح کرد: سلاح گرسنگی جنایتی سیستماتیک است که اشغالگر دشمن تمامی قوانین و مصوبات دیوان بین المللی دادگستری را به چالش کشیده و زیر پا گذاشته است.

وی گفت: وضعیت فاجعه باری که مردم غزه درگیر آن هستند نشان دهنده شکست واقعی همه ارزش هایی است که کشورهای غربی مدت هاست به آن افتخار می کنند.

حمدان تاکید کرد که از زمان انتصاب ایتامار بن گوئر، وزیر جنایات اسرائیل، خشونت و گرسنگی زندانیان فلسطینی در زندان های اسرائیل افزایش یافته است.

حمدان گفت: دولت آمریکا از نظر حقوقی، سیاسی و انسانی مسئول و پاسخگوی وضعیت فاجعه بار ملت فلسطین در نوار غزه است. بندر شناور آمریکایی در سواحل غزه نمایشی بیش نیست.


آیا این خبر مفید بود؟