خطر Omicron هنوز بالاست / کودکان باید واکسینه شوند

خطر Omicron هنوز بالاست / کودکان باید واکسینه شوند

روز جدید رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: امروز در دوره کاهش فعالیت Omicron در جامعه هستیم، تعداد موارد ابتلا به بیماری های عروق کرونر قلب کاهش یافته است، اما این دلیلی برای غلبه بر آن نیست. خطر.”

علیرضا ناجی، رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در خصوص فعالیت های اخیر کرونا در کشور اظهار داشت: این دلیل بر افراط و تفریط نیست.

وی افزود: باید در تمامی سفرها، بازدیدها و … ایام نوروز پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم و این موضوع بسیار حائز اهمیت است.

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: نکته مهم دیگر این است که مردم در کشور ما نوبت سوم واکسن کراون را تزریق کنند، تعداد تزریق کننده های واکسن در کشور حداقل باید به 70 نفر برسد. درصد جمعیت.”

وی ادامه داد: نیاز است میزان دریافت واکسن توسط مردم افزایش یابد و از سوی دیگر افرادی که دوز اول و دوم واکسن را دریافت نکرده اند آن را تزریق کنند.

ناجی در ادامه با تاکید بر لزوم واکسیناسیون کودکان و دانش آموزان خاطرنشان کرد: واکسیناسیون برای این قشر از جامعه نیز ضروری است چرا که بعد از تعطیلات نوروزی مدارس به صورت حضوری برگزار می شود.

این ویروس شناس نسبت به نقض پروتکل های بهداشتی در ایام نوروز هشدار داد و گفت: هر چه تجمعات در مکان های بسته و اجتماعات کوچک بیشتر شود، فرصت های بیشتری در اختیار ولیعهد قرار می گیرد. بنابراین، باید بگویم که رفتار ما کاملاً روی تاج دندان تأثیر می گذارد، اگر پروتکل های بهداشتی به درستی رعایت نشود، می تواند خطرناک باشد.

  دولت برای حل مشکل تلاش جدی کند/ تلاش دشمن برای نشر اکاذیب ادامه خواهد داشت

دیدگاهتان را بنویسید