خوابگاه دخترانه سردار شهید سلیمانی در دانشگاه بیرجند افتتاح شد


ساعت: 11:14
تاریخ انتشار: 1401/03/31
کد خبر: 1877499

خوابگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه بیرجند در قالب ویدئو کنفرانس توسط وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) به بهره برداری رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش هاورستان ؛ امروز طی مراسمی خوابگاه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه بیرجند به صورت ویدئو کنفرانس با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) به بهره برداری رسید. این مراسم در خراسان جنوبی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی و جمعی از نمایندگان استان از دانشگاه بیژن برگزار شد.

عملیات اجرایی این پروژه در سال 1395 با زیربنای 5200 متر مربع و ظرفیت 220 نفر آغاز شد و برای ساخت آن 390 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبار 15 خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) هزینه شد.

رئیس دانشگاه بیرجند در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید چمران، سردار شهید قاسم سلیمانی و امام خمینی (ره) گفت: یکی از بزرگترین چالش های پیش روی دانشگاه ها کمبود خوابگاه است.

احمد لامعی ادامه داد: دانشگاه بیرجند در خراسان جنوبی مهد اندیشه، علم و دین، مغز تپنده استان محسوب می شود و بیش از 40 هزار دانشجو در دانشگاه های استان خراسان جنوبی تحصیل می کنند.

وی افزود: از این تعداد 15 هزار نفر در دانشگاه های دولتی هستند که 11 هزار و 707 نفر در دانشگاه بیژن تحصیل می کنند.

رئیس دانشگاه بیژن گفت: در حال حاضر یک هزار و 209 نفر در خوابگاه های مجردی، 600 نفر در خوابگاه های ابوذر و توحید بیرجند و همین تعداد نیز در خوابگاه های امیرآباد ساکن هستند.

  قرعه کشی فروش فوق العاده محصولات سایپا برگزار شد

لامعی با اشاره به اینکه دو بلوک برای خوابگاه متاهلین در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: 1760 دانشجو متاهل و تنها 20 نفر مسکن دارند.

وی با اشاره به ثبت نام 900 دانشجوی بین المللی در دانشگاه بیژن گفت: در حال حاضر 600 نفر در دانشگاه بیژن مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 105 نفر در خوابگاه و 136 خوابگاه متاهل افغانستانی متقاضی خوابگاه هستند.

رئیس دانشگاه بیرجند کمبود خوابگاه را یکی از مشکلات اساسی دانشگاه های استان اعلام کرد و افزود: باید در این زمینه تدابیر ویژه ای اندیشیده شود زیرا همه دانشگاه ها اعم از خصوصی و دولتی با مشکل خوابگاه مواجه هستند.

به گفته وی، سال آینده حداقل 500 دانشجوی افغانستانی پذیرش خواهیم کرد و در زمینه خوابگاه های متاهلی با مشکل مواجه خواهیم شد.

لامعی با بیان اینکه ساخت و یا نوسازی خوابگاه ها در استان باید مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: بزرگترین پروژه خیریه استان به تصویب ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) رسیده است و امیدواریم دانشگاه بیرجند را پیدا کنیم و نوید یک خوابگاه دیگر را در دانشگاه بدهیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید