دانش آموزان برتر رشته های مختلف المپیاد مشخص شدند


ساعت: 20:26
تاریخ انتشار: 25.04.1401
کد خبر: 1883649

پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانش آموزی-تبریز

پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانش آموزان تبریز با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ به گزارش روابط عمومی ستاد المپیک، روز هفتم و پایانی پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی بانوان با تقدیر از تیم ها و ورزشکاران برتر در رشته های والیبال، فوتسال، بسکتبال، دو و میدانی، کاراته و شنا به کار خود پایان داد.

*دانشگاه تهران قهرمان مسابقات والیبال شد*
در آخرین روز این مسابقات تیم دانشگاه تهران به مقام قهرمانی والیبال دست یافت.
بر اساس این گزارش، دو تیم دانشگاه تهران و تبریز در دیدار پایانی به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تیم دانشگاه تهران با نتیجه 2 بر صفر میزبان دانشگاه تبریز را شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. در دیدار رده بندی دو تیم دانشگاه الزهرا(س) و مازندران به مصاف هم رفتند که در پایان دانشگاه الزهرا(س) با نتیجه دو بر صفر حریف خود را شکست داد و مقام سوم را کسب کرد.


*جام قهرمانی مسابقات فوتسال به دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران رسید*
در رشته فوتسال نیز تیم دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران در دیدار پایانی تیم دانشگاه تبریز میزبان را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. تیم دانشگاه تبریز دوم شد. در دیدار رده بندی نیز تیم دانشگاه علامه طباطبایی با نتیجه 4 بر 3 تیم دانشگاه فردوسی مشهد را شکست داد و سوم شد.
لازم به ذکر است الناز عبدالهی از دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران و مینا گودرزی از دانشگاه علامه طباطبایی با 11 گل به عنوان خانم گل این مسابقات انتخاب شدند.

  تصمیم برای کوه معبد فقط به ما بستگی دارد!

دانشگاه اصفهان قهرمان مسابقات بسکتبال شد
در زمین بسکتبال و در بازی فینال، تیم دانشگاه اصفهان با نتیجه 82 بر 58 تیم دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی را شکست داد و قهرمان شد. تیم دانشگاه پیام نور آذربایجان شرقی دوم شد. در دیدار رده بندی دو تیم دانشگاه اصفهان و بوعلی سینا همدان به مصاف هم رفتند که در پایان تیم بوعلی سینا همدان با نتیجه 69 بر 53 حریف خود را شکست داد و مقام سوم را کسب کرد.


*پایان مسابقات کاراته با قهرمانی تیمی دانشگاه تهران*
مسابقات کاراته در دو بخش کومیته و کاتا با حضور 33 دانشگاه برگزار و با قهرمانی تیم دانشگاه تهران به پایان رسید و تیم دانشگاه خوارزمی دوم شد و تیم های دانشگاه های مازندران و یزد در جایگاه سوم قرار گرفتند. .

مسابقات کاراته این کمیته در سه کیلوگرم 61-، 68- و 68+ کیلوگرم پیگیری شد و نتایج زیر به دست آمد.

در وزن 61 کیلوگرم: نفیسه عبدی از دانشگاه خوارزمی مدال طلا، سیده فاطمه شجاعی از موسسه غیرانتفاعی روزبهان ساری نقره و صحرا خدا بخشی از دانشگاه کردستان و زهرا اجاقی از دانشگاه تبریز مشترکا مدال برنز را کسب کردند.
در وزن 68 کیلوگرم: حدیثه حسن زاده از دانشگاه فنی و حرفه ای مدال طلا، زینب ترکیان دستجردی از دانشگاه تهران نقره و پریا پرتوفکن از دانشگاه تبریز و مریم موسی وند دارانی از دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) قزوین به مدال طلا دست یافتند. مدال برنز را کسب کرد.
در 68+ کیلوگرم: پرنیا سریحانی از دانشگاه تهران مدال طلا، مریم کنشلو از سمنان نقره و سامیه محمدزاده از دانشگاه ارومیه و شادی شریعتی از دانشگاه کردستان مشترکا مدال برنز را کسب کردند.

  شوک جدید برای کی روش و تیم ملی

*کاپ قهرمان مسابقات شنا به تیم دانشگاه تهران رسید*
مسابقات شنا در 12 رشته برگزار شد و با قهرمانی تیم شنای دانشگاه تهران، نایب قهرمانی تیم دانشگاه فردوسی مشهد و کسب مقام سوم تیم دانشگاه تبریز به پایان رسید.
در آخرین روز این مسابقه نتایج زیر در 4 موضوع به دست آمد.
200 متر آزاد: یکم ساجده بدر اوغلی تبریزی از دانشگاه تهران، دوم سرمه صمدانی از اصفهان، سوم کیمیا امیری از دانشگاه صنعتی امیر کبیر
در ماده 66 متر کرال پشت: یکم حنانه افشار از دانشگاه الزهرا(س)، دوم ریحانه نوروزی از دانشگاه علامه طباطبایی، سوم محدثه حسن پور از دانشگاه تهران.
در ماده 100 متر قورباغه: یکم مهدیه شعبانی از دانشگاه تهران، دوم آیناز رضاپور از دانشگاه تبریز، سومی فاطمه پگاه راد از موسسه آموزش عالی زند شیراز.
در ماده 4 در 66 متر آزاد تیم ها: تیم اول دانشگاه تهران، تیم دوم دانشگاه فردوسی مشهد، تیم موسسه آموزش عالی زند شیراز 3

*دانشگاه تهران جام قهرمانی مسابقات دوومیدانی را از آن خود کرد*
در پایان مسابقات دو و میدانی، تیم دانشگاه تهران مقام اول، تیم دانشگاه بوعلی سینا همدان دوم و مقام سوم به تیم دانشگاه فردوسی رسید.

مسابقات دو و میدانی امروز در 9 رشته پیگیری شد که نفرات زیر عناوین اول تا سوم را کسب کردند.
در ماده 3000 متر: 1- سمیرا زمانی از دانشگاه بوعلی سینا همدان 2- یگانه کریم از دانشگاه الزهرا (س) 3- زینب زارعی از دانشگاه علم و صنعت.
در پرش طول: 1- زهرا زارعی از دانشگاه شهید باهنر کرمان 2- حوریه رحمانی از دانشگاه اصفهان 3- فاطمه عباسی از فردوسی مشهد.
در پرتاب دیسک: 1- مبینا رحمانی از دانشگاه بوعلی سینا همدان 2- نجمه زرگری از دانشگاه کاشان 3- آتنا عبدالله پور از فردوسی مشهد
در پرش ارتفاع: 1- زهرا کریمی از دانشگاه تهران 2- بهاره روانسالار از دانشگاه فردوسی مشهد 3- فاطمه زهرا کریمی از اصفهان.
در پرتاب نیزه: 1- زهرا خلیفه از دانشگاه تهران 2- مبینا رحمانی از دانشگاه بوعلی سینا همدان 3- زهرا توکل از مازندران.
در صورت پیاده روی 3000 متر: 1- ناهید ربابی از دانشگاه تهران 2- زینب زارعی از دانشگاه علم و صنعت 3- زهرا احمدی از بوعلی سینا همدان.
در ماده 800 متر: 1- لیلا یوانمرد از دانشگاه فردوسی مشهد 2- مهناز کورنجیک از دانشگاه گنبد قاووس 3- زهرا جمال امیدی از پیلم نور تهران.
در ماده 60 متر: 1- فضه عاشورپور از دانشگاه تهران 2- بهرخ دهگان از دانشگاه مازندران 3- سهیلا اسد الهی از چرخ نیلوفری از آذربایجان شرقی.
در حرارت 4 در رله 400: 1- تیم دانشگاه تهران 2- تیم دانشگاه فردوسی مشهد 3- تیم دانشگاه اصفهان

  شکست تلخ ایران از آمریکا/عکس

پانزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور از 28 تا 25 تیرماه در 10 رشته ورزشی به میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید