درخواست ۲۴۸۲۹ کاندید انتخاباتی مجلس ثبت شد

با پایان آخرین روز مهلت ثبت نام؛

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: فرصت نام‌نویسی انتخابات مجلس دوازدهم ساعت ۱۸ امروز به پایان رسید و ۲۴۸۲۹ نفر ثبت‌نام قطعی داشتند.


به گزارش خبرگزاری موج، محسن اسلامی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره آمار ثبت‌نام‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: فرصت نام‌نویسی انتخابات مجلس دوازدهم ساعت 18 امروز به پایان رسید و 24829 نفر ثبت‌نام قطعی داشتند.

وی افزود: امروز 7856 نفر ثبت‌نام خود را نهایی کردند.

سخنگوی ستاد انتخابات درخصوص ترکیب آماری متقاضیان نیز گفت: 88 درصد از داوطلبان را آقایان و 12 درصد را نیز خانم‌ها تشکیل می‌دهند؛ بازه سنی 30 تا 40 سال 28 درصد، 40 تا 50 سال 37 درصد، 50 تا 60 سال 26 درصد و 60 تا 75 سال نیز 9 درصد از متقاضیان هستند.

اسلامی درباره آمار استان‌های پیشتاز در ثبت‌نام گفت: البرز، تهران، قم، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، یزد، اصفهان، قزوین، فارس و گلستان در صدر نام‌نویسی‌ها قرار دارند.

وی ادامه داد: 23 درصد از داوطلبان دارای سابقه ایثارگری بوده و 2 درصد از متقاضیان سابقه نمایندگی از ادوار مجالس نهم به بعد را دارا هستند.

  پالنگان; «بهشت گمشده» در دل کوهستان کردستان/ بهار کردستان در نوروز منتظر مسافران است.

دبیر ستاد انتخابات کشور بیان کرد: طبق جدول زمان‌بندی انتخابات، بررسی صلاحیت‌ها در مراجع پنج‌گانه از همان روز 27 مهرماه که آغاز نام‌نویسی بود شروع شده و بعد از ارسال نتایج به هیئت‌های اجرایی، این هیئت‌ها از 4 آبان الی 18 آبان به بررسی صلاحیت‌ها می‌پردازند و دیگر فرآیندهای اجرایی انتخابات شکل خواهد گرفت.

اسلامی خاطر نشان کرد: جدول زمان‌بندی انتخابات در اختیار رسانه‌ها قرار دارد؛ 1218 هیئت اجرایی در سراسر کشور شکل گرفته و فرمانداری‌ها در کل کشور در راستای این جدول با هماهنگی با مجموعه‌ی شورای نگهبان کار را به پیش می‌برند.

گفتنی است که دوازدهمین دوره انتخابات ملجس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری 11 اسفند 1402 برگزار خواهد شد.


آیا این خبر مفید بود؟


دیدگاهتان را بنویسید