دفاتر در ساعت 13:00 تعطیل می شوند

میشم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخشنامه ای به دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، بانک ها، شهرداری ها و سایر موسسات دولتی، ساعات کاری را اعلام کرد. از کلیه کارکنان خود و سایر افراد شاغل (اعم از رسمی، قراردادی، قراردادی، شرکتی و …) حداکثر تا ساعت 13:00 و با دورکاری (با هماهنگی های لازم) زمان باقیمانده کار کارمند را جبران کنند.

این بخشنامه به منظور حفظ پایداری شبکه سراسری برق و کاهش عدم تعادل تولید و مصرف برق، به منظور اطمینان خاطر شهروندان و عدم وقفه در ارائه خدمات، در اجرای اصلاحیه بند 4 مصوبه صادر شده است. نامه شماره 243187 /T61011H مورخ 28.12.1401 هیأت وزیران است.
در این بخشنامه تاکید شده است که کلیه واحدهای سرمایشی از ساعت 12 ظهر خاموش و واحدها بر این اساس تا پانزدهم شهریور ماه روشن شوند و علاوه بر برنامه ریزی صحیح برای تداوم خدمات و حفظ رضایت مشتریان، پایان ساعت کاری در سال جاری -خدمات پرسنلی کلیه کارکنان آنها و سایر کارگران (اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی، شرکتی و …) باید حداکثر تا ساعت 13:00 تنظیم شود و ساعات کار باقیمانده کارمند را از طریق دورکاری (با هماهنگی های لازم) جبران کند.
در این بخشنامه، زمان شروع به کار مادران شاغل دارای فرزند زیر 6 سال، معلولان و افراد ساکن در حاشیه شهرهای محل خدمت، یک ساعت شناور تعیین شده و اقدامات لازم برای حفظ تداوم خدمات دستگاه انجام می شود. . روسای نهادهای مشمول این بخشنامه ممکن است نمونه های مشابه دیگری نیز در این چارچوب ارائه کنند.

  تصویب بازنشستگی با 10 سال سابقه بیمه در مجلس + جزئیات

دیدگاهتان را بنویسید