دلار تهران در انتظار خبر آیا دلار به پزشکان لطف می کند یا جلیلی؟

روز جدید :

دلار تهران در انتظار خبر آیا دلار به پزشکان لطف می کند یا جلیلی؟

معامله گران بازار ارز منتظر نتیجه نهایی چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هستند و بر این باورند که بازار سه سناریو مهم پیش روی این رویداد سیاسی دارد.

قیمت دلار در ساعات بحرانی است

در حالی که قیمت دلار در معاملات هفته اول تیرماه با روند صعودی محسوسی سطوح مقاومتی جدیدی را به خود اختصاص داد، بازار ارز تهران از نخستین روز هفته آغاز می شود. اسکناس آمریکایی در پایان معاملات روز پنجشنبه 16 تیرماه، کانال 61 هزار تومان را لمس کرد و توانست رکورد جدیدی را به ثبت برساند. این در حالی است که بر اساس بررسی های خبرنگار اختاز نیوز، دلار از 28 اردیبهشت 1403 به این کانال برخورد نکرده و زیر این سطح در نوسان بوده است.

قیمت تتر در اواخر معاملات روز پنجشنبه به 60 هزار و 400 تومان رسید. به گزارش اقتصاد نیوز، تحلیلگران بر این باورند که تتر در حال حاضر الگوی سر و شانه مخالف را در مقابل خود دارد و در صورت تکمیل این الگو در جریان معاملات امروز، رالی بالاتری را تجربه خواهد کرد.

تحلیلگران می گویند که از 13 می، تتر نتوانسته است از مرز 61500 تومان عبور کند و بالای آن تثبیت شود و این نشان می دهد که حد فوق، سطح مهمی برای این ارز دیجیتال است. بر اساس تحلیل خبرنگار اختاز نیوز، تکنسین های بازار معتقدند در صورت موفقیت تتر در غلبه بر این حد، کانال را تغییر داده و سعی می کند به مقاومت متوسط ​​62 هزار و 300 تومان و مقاومت قوی 62 هزار و 800 تومان برسد. در زمان نگارش این گزارش، ارزش تتر 61 هزار و 300 تومان کاهش یافته است.

همچنین قیمت دلار در جریان معاملات اصلی نسبت به دو روز گذشته روند نزولی را تجربه کرد و با بازگشت به کانال نزولی قیمت به حدود 60 هزار و 900 تومان کاهش یافت.

معامله گران بازار بر این باورند که حرکت دلار در معاملات امروز معطوف به نتایج 14 انتخابات ریاست جمهوری است و پیروزی هر نامزد می تواند مسیر متفاوتی را برای بازار رقم بزند. بر اساس اطلاعات خبرنگار اختازنیوز و بر اساس پیش بینی معامله گران، بازار سه سناریو احتمالی را در نظر گرفته است که بر اساس آن در صورت پیروزی هر یک از دو نامزد اول، وضعیت بازار روند متفاوتی را طی خواهد کرد. به این دو احتمال اشاره می شود در حالی که سناریوی سوم به وضعیت بازار در صورت موکول شدن انتخابات ریاست جمهوری 1403 به مرحله دوم اشاره دارد. معامله گران بر این باورند که در صورت تحقق سناریوی سوم، قیمت ها نوسانات قابل توجهی را تجربه نخواهند کرد و به حرکت خود در محدوده رنج ادامه خواهند داد. به گزارش اختاز نیوز، به گفته فعالان بازار، دلار خط مقاومتی 61 هزار و 800 تومانی دارد که سطح مقاومتی بسیار سختی محسوب می شود و اگر دلار بتواند یک روز کامل بالاتر از این سطح تثبیت کند، مسیر رشد و تسخیر سایرین است. سطوح برای او باز خواهد بود.