دولت باید شارژ کارتخوان ها را متوقف کند

دولت باید شارژ کارتخوان ها را متوقف کند

از یکشنبه هفته جاری و با بخشنامه بانک مرکزی، کلیه افراد و مشاغلی که دارای دستگاه کارتخوان هستند به استثنای دو صنف نانوایی ها و سوپرمارکت ها باید هزینه پرداخت کنند. موضوعی که قطعا در شرایط نامناسب اقتصادی چه برای کسب و کار و چه در نتیجه مردم با چالش مواجه خواهد شد.

علی رضایی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این خصوص گفت: گرفتن کارمزد از بنگاه هایی که دستگاه کارتخوان دارند کار اشتباهی است و ای کاش این رویکرد اصلاً در دستور کار قرار نمی گرفت، بنابراین حالا فردی مثل من از دولت آن را جمع آوری کند.»

فشار اقتصادی عظیمی بر مردم وارد شده است

وی افزود: در چند سال اخیر به خصوص دو سال اخیر و اکنون فشار اقتصادی زیادی به مردم وارد شده است و اکنون وقت برخی کارها نیست. از جمله دریافت کارمزد از صاحبان کارتخوان. زمانی که جنگ اقتصادی وجود دارد و زندگی مردم با مشکلات زیادی در حوزه اقتصادی دست و پنجه نرم می کند، دولت باید به جای صدور بخشنامه هایی که موجب نارضایتی عمومی می شود، حمایت خود را از مردم و بنگاه ها افزایش دهد.

نماینده کنگاور در مجلس توضیح داد: زمانی که صاحب کسب و کار باید برای دستگاه کارتخوانی که در اختیار دارد هزینه ای بپردازد، بدون شک فکر بازپرداخت هزینه به ذهنشان خطور می کند که طبیعی است و در نهایت این فشار به مصرف کننده وارد می شود. و این یعنی افزایش تورم، آن هم در شرایطی که مردم دیگر توانایی مقاومت در برابر تورم را ندارند.

  با سیدجلال حسینی جدید پرسپولیس آشنا شوید!

بازگشت به فرهنگ دست به دست!

رضایی تصریح کرد: چند سالی بود که فرهنگ واگذاری نقدینگی کاهش یافته بود و این اتفاق مبارکی در جهت الکترونیکی شدن امور است. اکنون با وجود این بخشنامه بانک مرکزی، قطعا به عقب برمی گردیم و بنگاه ها و مردم برای جلوگیری از تحمیل هزینه، علاقه مند به نقدینگی خواهند بود. جالب است که همه دنیا به دنبال گسترش دولت الکترونیک و ارتقای فناوری هستند، اما تلاش می کنیم روندهای سنتی را به دستور کار برگردانیم.وی یادآور شد: اگر این روند ادامه پیدا کند فرهنگ دروغ گویی افزایش می یابد و سپس بسیاری از افرادی که در بسیاری از مواقع با این ادعا مواجه می شوند که کارتخوان نداریم یا خراب است.

اکثر مشاغل نمی توانند مالیات دولتی بپردازند

فتح توسلی یکی دیگر از اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این خصوص گفت: آنچه مسلم است هم در سال گذشته و هم در سال جاری میزان مالیات وصول شده از سوی مردم علیرغم اینکه مجموع وضعیت اقتصادی است افزایش یافته است. در کشور به گونه ای نیست که اکثر بنگاه های ما بتوانند این مالیات ارائه شده توسط دولت را تامین کنند.

وی افزود: از سوی دیگر برای چرخاندن چرخ های کشور، دولت باید بخشی از منابع خود را از مالیات تامین کند، با این اوصاف، تصمیم گیران در دولت باید به گونه ای پیش بروند که کمترین وجود داشته باشد. تنش وارده بر تجارت و مردم از آنجایی که این موضوع باعث نگرانی بسیاری از مردم شده است، شخصا موضوع را از وزیر اقتصاد پیگیری خواهم کرد.

  رده بندی 23 بوکسور اردوی تیم ملی/ آغاز تمرینات تدارکاتی 12 بهمن

دیدگاهتان را بنویسید