دولت سربار تولیدکنندگان را پرداخت می کند


ساعت: 15:44
تاریخ انتشار: 1401/02/14
کد خبر: 1836418

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هفته آینده کمبود نفت برطرف می شود، گفت: دولت با پرداخت یارانه مستقیم تولیدکنندگان، سربار تولیدکنندگان را کاهش می دهد تا فشاری بر قیمت مصرف کننده وارد نشود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا ؛ در روزهای اخیر اخبار ضد و نقیضی مبنی بر افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت روغن نباتی پس از ماه مبارک رمضان به دلیل افزایش سربار تولید به دلیل افزایش قیمت جهانی نفت خام، افزایش دستمزدها و حتی لغو واردات 4200 تنی منتشر شده است. مواد خام در شبکه های اجتماعی و رسانه ها؛ این خبر باعث کمبود نفت در بازار شد.

با اعلام احتمال افزایش نفت، میزان تقاضا برای این محصول از سوی خانوارها و اتحادیه ها افزایش یافته و حتی تولیدکنندگان نیز تولید خود را کاهش داده و در نتیجه با کمبود نفت در بازار مواجه شده ایم. اما این خبر از سوی وزارت جهاد کشاورزی تکذیب و اعلام شد که هزینه های سربار تولیدکنندگان بازپرداخت می شود تا روغن نباتی بدون افزایش قیمت نسبت به سال قبل به فروش برسد.

آسگارت و مستقیماً به کارخانه دار یارانه می دهد تا فشاری بر قیمت مصرف کننده وارد نشود.

وی گفت: با جبران مابه التفاوت هزینه های تولید از سوی دولت، کارخانه ها تولید را از سر می گیرند و تولید از هفته آینده به ثبات قبلی خود باز می گردد.

بر اساس این گزارش، اما به دلیل پایین بودن قیمت روغن در بازار نسبت به کشورهای همسایه، شاهد قاچاق و صادرات این محصول از کشور هستیم، بنابراین مصرف روغن نباتی قبل از یارانه ارزی 4200 تنی در کشور 1 میلیون و 400 هزار تن بود اما اکنون به 2.2 میلیون تن افزایش یافته است.

  سایت رسمی فدراسیون فوتبال ایتالیا از تیم ملی فوتسال ایران تمجید کرد

معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی درباره تصمیم برای جلوگیری از قاچاق روغن نباتی نیز گفت: با تغییراتی که در نظام تجارت کلی ایجاد شد، راه ارسال بیش از سهمیه روغن به استان ها و تا حد زیادی قاچاق شد. و صادرات این محصول متوقف شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید